ŠSV Cuvée Liqueur 0,5 l Zobrazit větší

ŠSV Cuvée Liqueur 0,5 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 70 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,75 l
% alkoholu: 16
4 x hodnoceno

Více informací

Červené likérové víno z odrůd Rulandské modré a André má velmi tmavou barvu černých višní s mahagonovým meniskem na skleničce. Ve vůni se spojuje sladká sušená švestka s griotkovou višní. Višeň v čokoládě, pecka sušené švestky, hřebíček, skořice, borůvkový likér, to vše najdeme ve sladké a mohutné chuti. Během fermentace bylo víno při 5% obj. alkoholu dolihováno na 16%. Díky tomu ve vínu zůstal vysoký přírodní zbytkový cukr.

STŘÍBRNÁ MEDAILE – Grand Prix Vinex 2016

Informace o značce

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

Vinařství navázalo na tradici „Zemské révové školy“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni, které byly dokončeny později v Perné.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce. U vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně.

Vinohrady stanice se nacházejí v těsném sousedství šlechtitelské stanice ve výšce od 196 m n. m. do 225 m n. m. na jižních svazích se sklonem 12 %. Půda je hlinitojílovitá a hlinitopísčitá s bohatým obsahem vápníku a manganu. To vytváří mimořádně příhodné podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné. V současné době hospodaří společnost na 43 ha vinic, na nichž je vysázeno 19 odrůd révy vinné zahrnujících 76 klonů, které tvoří základ mateční vinice a je základní množitelskou plochou v ČR, tvořící genofond révy vinné.

Zobrazit méně informací

Související produkty