Havana

Havana Club je značka, pod níž se v Santa Cruz del Norte v severovýchodní části Kuby vyrábí několik alkoholických rumových nápojů. Je značkou, která se nedá srovnávat s žádnou jinou, je spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Tuto dnes vlastně jedinou mezinárodně uznávanou značku kubánského rumu založil v roce 1878 José Arechabala.

   #ShowMore#

 Znárodnění společnosti

Po kubánské revoluci v roce 1959 byla společnost kubánskou vládou znárodněna. Rodina Arechabalových emigrovala do Španělska a poté do Spojených států. Od roku 1994 je tento známý rum vyráběn pod hlavičkou společnosti Havana Club International, což je joint venture, kterou vlastní stejným dílem kubánský stát a francouzská firma vyrábějící alkoholické nápoje Pernod Ricard. Za pravý a velice kvalitní kubánský rum se Havana Club považuje především kvůli pečlivosti výroby, jakou prochází. Ta se skládá z mnoha částí, které musejí být naprosto přesně dodrženy již po mnoho a mnoho let, aby tak byla zachována nejen vysoká kvalita, ale také dodržena tradice, s jakou se rum značky Havana Club od roku 1878 vyrábí.

Tradiční výroba

Vše začíná u cukrové třtiny, která musí být velice pečlivě vybírána. Důležité je také to, jak dlouho rum bude zrát. Každý druh zraje jinak dlouho, ale tento čas musí být přesně dodržen. Bílý kubánský rum Havana Club Anejo Blanco zraje například 18 měsíců. Neméně důležité beze sporu je i to, v čem rum zraje - jsou to dubové sudy z amerického bílého dubu, ve kterých předtím zrál bourbon. Co se týče výstupní kontroly, tak je vše sledováno mnoha odborníky, kteří využívají ty nejmodernější přístroje. Přesto má ale poslední slovo Master Destillero, který rozhoduje o složení prémiových produktů značky jako je například limitovaná edice Don Navarro Havana Club

Historie Havana Club

O věhlas značky Havana Club rum se zasloužila paradoxně prohibice v USA, která vyvolala velký příliv slavných osobností té doby na Kubu, kde rumové koktejly tekly proudem. Ernest Hemingway, Marlene Dietrich i Gary Cooper si oblíbili kubánský rum pro jeho jemnou chuť a množství koktejlů, jejichž je základem. Dnes je portfolio rumů společnosti velmi široké a každý milovník rumů si ten svůj oblíbený rum rozhodně najde.

6 položek celkem
Havana 3 Y.O.
70 Kč
Kód: 1852630
Havana Club 3 Y.O.
599 Kč
Kód: 1291050
Havana Club Don Navarro Kód: 1291210
Havana Club Selección de Maestros
1 199 Kč
Kód: 1291200
Havana Club Tributo 2023 Kód: 1291230
Havana Club Unión Cohiba Kód: 1291220

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem