Obchodní podmínky

I. Všeobecná ustanovení

Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího – společnosti BEST DRINK s.r.o. a jeho zákazníků – kupujících.

II. Objednání zboží a uzavření smlouvy

Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Pro objednávku jsou vyžadovány pouze informace nezbytně nutné ke spolehlivému doručení zboží (jméno, adresa a telefon nebo e-mail).

V internetovém obchodě BESTDRINK.cz mohou nakupovat alkoholické nápoje pouze osoby starší 18 let.

III. Bezpečnost a ochrana osobních dat

Veškerá data získaná od zákazníků slouží výhradně pro vnitřní potřebu společnosti BEST DRINK s.r.o. Tato data jsou uložena v interní databázi a jsou zabezpečena proti zneužití. Zákazník má navíc právo požádat o výmaz z této databáze. Žádná data nejsou poskytována třetím osobám. Výjimkou z tohoto ustanovení je externí dopravce, kterému je na objednávce předáváno nezbytně nutné minimum údajů o zákazníkovi pro zajištění bezproblémového doručení zboží. Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony ČR ( Zákon o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb.).

IV. Cena

Ceny uvedené na stránkách internetového obchodu společnosti BEST DRINK s.r.o. jsou platné v okamžiku objednání. Faktura vystavená na základě kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím slouží zároveň i jako daňový doklad a dodací list. Společnost BEST DRINK s.r.o. si vyhrazuje možnost změny ceny zboží při výrazné změně cen ze strany jeho dodavatelů.
K ceně zboží je připočítána částka za dopravu a případně platba za doběrečné na místo určené kupujícím.
V případě, kdy kupující provede úhradu předem a prodávající není schopen zajistit dodání vybraného zboží, prodávající neprodleně vrátí plnění zákazníkovi dohodnutým způsobem. Lhůta je závislá na způsobu vrácení ( převodem, poštovním převodem ).

V. Možnosti platby

  1. dobírkou, při převzetí zboží od dopravce
  2. platba převodem
  3. on-line platba kartou
  4. v hotovosti nebo platební kartou při převzetí v naší kamenné prodejně.

1. fyzická osoba

V případě platby bankovním převodem zaplatí zákazník částku uvedenou na své objednávce (je posílána obratem po ukončení a potvrzení objednávky zákazníkem na jeho e-mail). Při platbě na účet (194370180/0300) je nutné do kolonky variabilní symbol vyplnit číslo objednávky, specifický ani konstantní symbol není nutné vyplňovat. Po připsání příslušné částky na účet společnosti BEST DRINK s.r.o. (denní kontrola stavu účtu) je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován a zboží je expedováno.

2. právnická osoba

V případě objednávky právnickou osobou je na základě objednávky vystavena a zaslána zálohová faktura. Zde jsou uvedeny všechny parametry objednávky včetně ceny. Po uhrazení této faktury a připsání částky na účet společnosti BEST DRINK s.r.o. (denní kontrola stavu účtu) je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován a zboží je expedováno.

V případě odběru nad 10.000,- Kč včetně DPH - dopravné a doběrečné zdarma

VI. Způsoby doručení

a) prostřednictvím zásilkové společnosti DPD. Přepravcem je garantována dodávka do 24 hodin od převzetí zboží u naší firmy. Počítají se pracovní dny, nikoliv víkendy a svátky.

b) doprava kurýr ( Praha )

c) osobní odběr na naší prodejně : Náchodská 2548/77, Praha 9, Horní Počernice, každý pracovní den 9,00 – 19,00. V sobotu 9,00 - 16,00.

SLOVENSKO – způsob doručení a platby

Prostredníctvom zásielkovej spoločnosti - 240 Kč. Dodávka je zvyčajne realizovaná do 3 dní od prevzatia tovaru u našej firmy. Počítajú sa pracovné dni, nie víkendy a sviatky.
Platba : dobierka

Platba v euro pri prevzati tovaru. Celková cena v Kč je přepočítaná na euro podľa denného kurzu ČNB.

Tovar expedovaný na Slovensko je určený iba na osobnú potrebu, nie pre ďalšiu distribúciu a predaj.

VII. Dodací lhůta, čas a místo doručení

Obvyklá dodací lhůta je do 3 pracovních dnů od objednávky.
Běžné dodací časy zásilkových společností (rozvoz mimo Prahu) jsou 9.00 - 18.00 každý pracovní den. Rozvoz po Praze realizovaný kurýrní službou je po dohodě možný i mimo tyto uvedené hodiny. Před dodávkou zboží bude společnost BEST DRINK s.r.o. odběratele kontaktovat a termín dodání bude oběma stranami odsouhlasen.
Zásilka může být poslána na libovolnou adresu v celé ČR. V případě doručení do zaměstnání je nezbytné uvést název společnosti.

VIII. Možnost odstoupení od smlouvy

V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující jako soukromá osoba
(nikoliv na IČ) právo do 14 dní od převzetí zboží odstoupit od smlouvy. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutné dodržet níže uvedený postup a podmínky:

1. Kontaktovat prodávajícího a písemně podat žádost o odstoupení od smlouvy.
V žádosti je třeba uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu nebo adresu pro vrácení peněz.

2. Vrácené zboží musí být v původním nepoškozeném obalu, nepoužité, nepoškozené a s přiloženým originálním dokladem o koupi. Vždy je nutné zabezpečit vracené zboží tak, aby nemohlo během přepravy dojít k polepení, popsání či jinému znehodnocení původních obalů (např. použitím balicího papíru nebo kartonu).

3. Zboží nelze posílat zpět na dobírku, takováto zásilka nebude převzata. Je doporučeno zboží pojistit.

4. Při splnění výše uvedeného postupu a podmínek pro vrácení zboží budou peníze zaslány bankovním převodem nebo složenkou na účet zákazníka nejpozději do 5 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží.

IX. Záruka a reklamace

Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka. Společnost BEST DRINK s.r.o. se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku a Zákonem na ochranu spotřebitele. V případě reklamace kontaktujte společnost BEST DRINK s.r.o., viz. kontakty.

X. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky.
Odesláním elektronické objednávky stvrzuje kupující prodávajícímu, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů
a veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v momentě učinění
a odeslání objednávky.

XI. Reklamace poškozené zásilky

Při převzetí zásilky zkontrolujte, zda je obal neporušený a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Pokud příjemce zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), může zásilku odmítnout.

XII. Distribuce lihu

Nejsme registrovanými distributory lihu, tudíž námi prodávané destiláty nejsou určeny pro další prodej. Toto se netýká ostatního námi nabízeného sortimentu (vína, portského vína, champagne, čokolády atd.).

Nákupní řád je platný od 2.1. 2014 a nahrazuje předchozí verze.

XIII. Distribuce lihu

Při převzetí zásilky zkontrolujte, zda je obal neporušený a zda zásilka nevykazuje zjevné znaky poškození. Pokud zjistíte zjevné vady (např. poškozený obal), měli byste zásilku odmítnout.

V případě, že po rozbalení zásilky zjistíte skrytou vadu/poškození, prosím kontaktujte nás (viz kontakty), domluvíme další postup. Vždy se budeme snažit nastalou situaci odpovídajícím způsobem vyřešit.

Nákupní řád je platný od 1.8. 2018 a nahrazuje předchozí verze.