Johnnie Walker XR 21 Y.O. 0,75 l Zobrazit větší

Johnnie Walker XR 21 Y.O. 0,75 l

2 850 Kčs DPH (3 800 Kč/l)

Běžná cena 2 990 Kč

Na dotaz

Nákupem získáte: 570 bodů

Země: SkotskoStáří: 21 let
Objem: 0,7 lDruh whisky: Blended
% alkoholu: 40
17 x hodnoceno

Více informací

Johnnie Walker XR 21 Y.O. je jedinečná míchaná whisky inspirována ručně psaným návodem Sira Alexandera Walkera, vnuka zakladatele Johnnie Walkera.

Tato whisky pochází z vynikající rezervy zrající 21 let v sudech, včetně těch z destilerie Brora. Příjemně jemné aroma dokonale doplňuje hladkou, hlubokou a intenzivní chuť s náznaky vanilky a medu. To vše korunuje dlouhý, lehce nasládlý závěr.

Každá láhev má své unikátní číslo. Ideální dárek nejenom pro milovníky značky Johnnie Walker.

Informace o značce

Značka Johnnie Walker patří mezi nejznámější míchané skotské whisky. Její historie se většinou počítá od roku 1820, kdy založil (teprve patnáctiletý) John Walker svou firmu v Kilmarnocku u Glasgow. Převzal po otci obchod s potravinami a alkoholem. Aby vyhověl chutím svých zákazníků, začal jednotlivé whisky míchat. Walkerův nejmladší syn Alexander v rodinné tradici pokračoval a v roce 1867 si zaregistroval ochrannou známku Old Highland Whisky. Jeho synové - Alexander II. a George Patterson - převzali firmu v roce 1889. V rodokmenu rodiny Walkerů je vidět, že se jednalo hlavně o rodinný podnik. Pod jejich vedením se z malé rodinné firmy stává velká mezinárodní společnost a z whisky Johnnie Walker skutečně světová značka.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Začátek míchané whisky Johnnie Walker se odvíjí od původní Johnnie Walker Old Highland Whisky z roku 1867. Na počátku dvacátého století měla jejich whisky název Walker´s Kilmarnock Whisky a měla tři verze: Old High White Label, Special Red Label a Extra Special Black Label. Po patentování značky Johnnie Walker v roce 1908 byly názvy upraveny. V roce 1909 vzniklo i všem známé nynější logo. Logo kráčejícího muže nakreslil v Londýně roku 1909 kreslíř Tom Browne. Postavička prý vznikla v restauraci a byla nakreslena na jídelní lístek.

Míchané whisky Johnnie Walker obsahují cca 35 různých malt whisky a 5 grain whisky. Základem míchaných whisky Johnnie Walker jsou Cardhu, Talisker a Dailuaine. Palírnu Cardhu společnost také vlastní. Dále obsahují např. Red Label - Caol Ila, Glendullan a Port Dundas, Black Label - Aberfeldy, Caol Ila, Glenlossie a Craigellachie, Gold Label - Clynelish, Royal Lochnagar a Cmabus, Blue Label - Mortlach a Auchtertool.

 

Druhy:

Johnnie Walker Red Label

Tato skotská získala královskou pečeť a mnoho ocenění na světových soutěžích lihovin. Skládá se z více než 35 sladových a obilných whisky z celého Skotska, z nichž nejmladší je minimálně 5 let. Okouzlí Vás osobitou a kořenitou vůní s náznakem vanilky a trpkého kouřového sladu.

Johnnie Walker Black Label

Nejprodávanější luxusní skotská whisky na světě. Oblíbená značka Winstona Churchilla, která získala nejvíce ocenění na světě. Je složena z více než 40 vybraných sladových a obilných whisky zrajících nejméně 12, řada z nich však více než 20 let v dubových sudech. Zaujme krásně zlatou barvou, jemně sladkou vůní a dlouze odeznívajícím hedvábným koncem. Současnou podobu BL vytvořil vnuk Johna Walkera Alexander v roce 1909.

Johnnie Walker Green Label

Oceněna jako „Nejlepší míchaná whisky“ a získala i dalších jedenáct zlatých medailí na nejvýznamnějších mezinárodních soutěžích. Whisky z této edice zraje po dobu 15-ti let. Svou chuť získává z nejvýraznějších zástupců jednosladových whisky a zakládá tak úplně novou kategorii „přírodní whisky“.

Johnnie Walker Gold Label

Název vychází ze sladové whisky Clynelish, při jejíž výrobě se používá voda protékající ložisky zlata. Recept pro tuto osmnáctiletou směs vytvořil vnuk Johna Walkera již v roce 1920 na počest stoletého výročí firmy. Whisky se vyznačuje zlatou barvou a medově jemnou chutí s lehce kouřovým koncem. Pro nejlepší zážitek se servíruje ledová do předem namražených unikátních sklenic.

Johnnie Walker Platinum Label

Johnnie Walker Platinum Label 18 YO je směs minimálně 18tiletých whisky. Má vzácně bohatou chuť, která byla namíchána s detailní přesností. Výroba této whisky byla inspirována dlouhou tradicí rodiny Walkerů, speciálně vytvořena jako slavnostní whisky pro nevšední zážitek.

Johnnie Walker Blue Label

Bezesporu jedna z nejluxusnějších míchaných whisky na celém světě. Obsahuje až šedesátileté sladové a obilné whisky. Svou unikátní vyzrálostí, plnou stavbou i hedvábnou a rašelinovou chutí uspokojí i toho nejnáročnějšího znalce. Chutí a barvou vyjadřuje autentický charakter prvních směsí 19. století. Množství lahví je omezeno a každá z nich má své osobní číslo.

Johnnie Walker Swing

Whisky uvedená na trh v roce 1932 je méně obvyklá než řada barevných Labels, je smíchaná z whisky, které mají stáří kolem 25 let. Raritou je speciálně designovaná kolébající se karafa (Labels se plní do hranatých lahví). Swing se vyznačuje parfémově sladkým aroma a hebkou chutí, s lehkou čerstvostí překrývající hlubší ovocnost s troškou kouře a dubu.

Zobrazit méně informací

Související produkty