Johnnie Walker

Značka Johnnie Walker patří mezi nejznámější míchané skotské whisky. Její historie se většinou počítá od roku 1820, kdy založil (teprve patnáctiletý) John Walker svou firmu v Kilmarnocku nedaleko Glasgow. Převzal po otci obchod s potravinami a alkoholem. Aby vyhověl chutím svých zákazníků, začal jednotlivé whisky míchat. Walkerův nejmladší syn Alexander v rodinné tradici pokračoval a v roce 1867 si zaregistroval ochrannou známku Old Highland Whisky. Jeho synové-Alexander II. a George Patterson-převzali firmu v roce 1889. Pod jejich vedením se z malé rodinné firmy stává velká mezinárodní společnost a z whisky Johnnie Walker skutečně světová značka. Přesto je jasně v celém rodokmenu rodiny Walkerů vidět, že se vždy jednalo především o rodinný podnik.

   #ShowMore#

Vznik loga společnosti

Počátek míchané whisky Johnnie Walker se odvíjí od původní Johnnie Walker Old Highland Whisky z roku 1867. Na počátku dvacátého století měla jejich whisky název Walker´s Kilmarnock Whisky a měla tři verze: Old High White Label, Special Red Label a Extra Special Black Label. Po patentování značky Johnnie Walker v roce 1908 byly názvy upraveny. V roce 1909 vzniklo i všem známé nynější logo. Logo kráčejícího muže nakreslil v Londýně roku 1909 kreslíř Tom Browne. Postavička prý vznikla v restauraci a byla nakreslena na jídelní lístek. 

 

Johnnie Walker

Mimořádné směsi

Míchané whisky Johnnie Walker obvykle obsahují cca 35 různých malt whisky a 5 grain whisky. Základem míchaných whisky Johnnie Walker jsou Cardhu, Talisker a Dailuaine, přičemž palírnu Cardhu společnost také vlastní. Johnnie Walker Red Label obsahuje také například whisky z palíren Caol Ila, Glendullan a Port Dundas, starší varianta Black Label potom Aberfeldy, Caol Ila, Glenlossie a Craigellachie, Johnnie Walker Gold Label je směs mimo jiné také z whisky Clynelish, Royal Lochnagar a Cmabus a v nejvyšším levelu Johnnie Walker Blue Label můžeme najít whisky z palírny Mortlach a Auchtertool. 

Značka Johnnie Walker uvedla na trh mnoho různých variant (a stále přichází s novými), několik těch nejznámějších si popíšeme blíže:

Johnnie Walker Red Label

Tato skotská získala královskou pečeť a mnoho ocenění na světových soutěžích destilátů. Skládá se z více než 35 sladových a obilných whisky z celého Skotska, z nichž té nejmladší je minimálně 5 let. Okouzlí Vás osobitou a kořenitou vůní s náznakem vanilky a trpkého kouřového sladu

Johnnie Walker Black Label

Nejprodávanější luxusní skotská whisky na světě a oblíbená značka Winstona Churchilla. Je složena z více než 40 vybraných sladových a obilných whisky zrajících nejméně 12, řada z nich však více než 20 let v dubových sudech. Zaujme krásně zlatou barvou, jemně sladkou vůní a dlouze odeznívajícím hedvábným koncem. Současnou podobu B.L. vytvořil vnuk Johna Walkera Alexander v roce 1909.

Johnnie Walker Green Label

Oceněna jako „Nejlepší míchaná whisky“ a získala i dalších jedenáct zlatých medailí na nejvýznamnějších mezinárodních soutěžích. Whisky z této edice zraje po dobu nejméně patnácti let. Svou chuť získává z nejvýraznějších zástupců jednosladových whisky (single malt whisky) a zakládá tak úplně novou kategorii „přírodní whisky“.

kolekce Johnnie Walker

Johnnie Walker

Johnnie Walker Gold Label 

Název vychází ze sladové whisky Clynelish, při jejíž výrobě se používá voda protékající ložisky zlata. Recept pro tuto osmnáctiletou směs vytvořil vnuk Johna Walkera již v roce 1920 na počest stoletého výročí firmy. Whisky se vyznačuje zlatou barvou a medově jemnou chutí s lehce kouřovým koncem. Pro nejlepší zážitek se servíruje ledová do předem namražených unikátních sklenic.

Johnnie Walker Platinum Label

Johnnie Walker Platinum Label 18 YO je směs minimálně osmnáctiletých whisky. Má vzácně bohatou chuť, která byla namíchána s detailní přesností. Výroba této whisky byla inspirována dlouhou tradicí rodiny Walkerů, speciálně vytvořena jako slavnostní whisky pro nevšední zážitek.

Johnnie Walker Swing

Whisky uvedená na trh v roce 1932 je méně obvyklá než řada barevných Labels, je smíchaná z whisky, které mají stáří kolem 25 let. Raritou je speciálně designovaná kolébající se karafa (Labels se plní do hranatých lahví). Swing se vyznačuje parfémově sladkým aroma a hebkou chutí, s lehkou čerstvostí překrývající hlubší ovocnost s troškou kouře a dubu.

Johnnie Walker Blue Label

Bezesporu jedna z nejluxusnějších míchaných whisky na celém světě. Obsahuje až šedesátileté sladové a obilné whisky. Svou unikátní vyzrálostí, plnou stavbou i hedvábnou a rašelinovou chutí uspokojí i toho nejnáročnějšího znalce. Chutí a barvou vyjadřuje autentický charakter prvních směsí 19. století. Množství lahví je omezeno a každá z nich má své osobní číslo.

JW visitors center

Johnnie Walker
 
 
13 položek celkem
Johnnie Walker Blue label
4 449 Kč
Kód: 1107130
Johnnie Walker Black Label
140 Kč
Kód: 1804563
Johnnie Walker Black label 12 Y.O.
699 Kč
Kód: 1107055
Johnnie Walker Blonde
Akce
499 Kč
Kód: 1107053
Johnnie Walker Blue label Icons
5 289 Kč
Kód: 1107135
Johnnie Walker Blue label King George V. Kód: 1107160
Johnnie Walker Double Black
999 Kč
Kód: 1107075
Johnnie Walker Red Label
80 Kč
Kód: 1804560
Johnnie Walker Red Label
499 Kč
Kód: 1107050
Johnnie Walker Red Label
2 599 Kč
Kód: 1107051
Johnnie Walker Swing
1 470 Kč
Kód: 1107200
Johnnie Walker Ultimate 18 Y.O.
1 879 Kč
Kód: 1107100
Johnnie Walker XR 21 Y.O. Kód: 1107250

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem