Glenmorangie Truffle Oak 26 Y.O.

Palírna Glenmorangie uvedla na trh nový přírůstek z rodiny limitovaných sbírkových single malt whisky. Jedná se o výjimečný počin z hlediska typu sudu, ve kterých skotské whisky zrají. Master blender Dr. Bill Lumsden se nechal inspirovat výjimečnými duby, které rostou v Černém lese v Německu. Tyto mohutné a vznešené stromy, známé pod názvem Quercus Robur, se dožívají až tisíc let a v jejich spletitých kořenech se výtečně daří vzácným černým lanýžům. Dřevo těchto velikánů je vysoce porézní, což zajišťuje vysokou interakci mezi sudem a destilátem. Andělská daň je v tomto případě samozřejmě vyšší než obvykle, ale výsledek je vynikající a dřevo přináší do whisky mnohem více lahodných tónů.

 
Obrázek článku
 
 

Truffle Oak – mimořádné dřevo

Prvních deset whisky zraje klasicky v sudech po bourbonu a teprve zbývajících 14 let dozrává v sudech vyrobených z tohoto dřeva.  Tento typ sudů pojmenoval Dr. Bill Lumsden právě po černých lanýžích – truffle oak. Dřevo dodává whisky neuvěřitelnou plnost a komplexnost, která najde v porovnání s jinými whisky jen těžko srovnání. Stáčí se v přirozené sudové síle 55,7 % a nefiltruje se za studena.

Výjimečná chuť a vůně

Glenmorangie 26 Y.O. má barvu leštěného mahagonu, ve vůni se snoubí tóny karamelek, lískových oříšků a lanýžů. Můžeme také ucítit vyzrálý balzamikový ocet, čerstvě namletý kokos nebo pečené kaštany. Chuť je mimořádně komplexní a má mírnou příchuť pepře, která přechází do chutě zralých broskví, mučenky a melounu. Tóny lanýžů a pekanových ořechů jsou v mírném kontrastu s dotekem mléčné čokolády. Závěr je dlouhý a sladký, doplněný jemným závanem skořice a mentolu. Delikátní.

Edice má pouhých 1000 láhví, každá láhev má své číslo a podpis master blendera Dr. Billa Lumsdena. Skvělá investiční příležitost nebo šance pro milovníky skotských single malt whisky. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení