Jak pít Absinthe?

Tento tradiční nápoj francouzské bohémy 19. století si prošel nesnadným obdobím dlouhého zákazu, a proto se nemůžeme divit, že správná příprava k pití tohoto bylinného destilátu byla nadlouho pozapomenuta. Pití absinthu je totiž rituál, který má již více než staletou historii a existuje jen málo destilátů, jejichž příprava by působila tak estetickým a originálním dojmem.

Předně je dobré absinthe chápat jako jakýsi bylinný extrakt. Tento výjimečný destilát mívá běžně okolo šedesáti procent alkoholu, mnohdy i více a je tedy dobré ho naředit vodou. Používají se speciální sklenice ve tvaru poháru, často i s malým rezervoárem na dně, který slouží jako odměrka (mívá typických 5cl). Toto množství absinthu se po zředění třemi díly vody rozvoní bylinami a promění se v delikátní nápoj s obsahem alkoholu přibližně 20%. Ideální poměr si ale každý může vyladit dle svých chuťových preferencí.

 
Obrázek článku

Rituál

Voda se do čistého nápoje nalévá studená a pomalu, buď s pomocí tradiční fontány, která umožňuje vodu přidávat skutečně po kapkách, nebo s pomocí karafy. Někdy se používá i speciální lžička, na kterou se položí kostka cukru a voda se přes ní prolévá. Nicméně nutné to není a opět záleží na individuálních chutích. Většinou se již po několika kapkách vody nápoj začne měnit, ze dna sklenky pomalu stoupá mléčně bílá mlha, která následně prostupuje celým nápojem. Tento jev se nazývá louche a způsobují ho silice anýzu a fenyklu, které jsou rozpustné v alkoholu, ale nikoliv ve vodě. Během tohoto procesu se plně rozvijí aromatický a chuťový profil nápoje, který má po plném naředění většinou hutně mléčnou, nazelenalou barvu. Absinthe je skvělý zejména jako osvěžující digestiv.