Highball

Highball je nápoj, jehož základem je malé množství destilátu doplněné o větší množství nealko nápoje, ledu a dalších ingrediencí podávaný ve vysoké sklenici. Jedná se například o rumové koktejly nebo koktejly z vodky a koktejly z whisky.

Jak vznikl highball? 

Původ highballu není zcela jasný, ale pravděpodobně pochází přinejmenším z konce 19. století, tedy v z doby, kdy společnost Schweppes debutovala se svou sycenou vodou. Barmani do ní začali přidávat alkohol a highball byl  na světě. Highball se stal velmi oblíbeným ve 20. století, zejména díky jednoduchosti přípravy a příjemnému osvěžujícímu charakteru. 

Co je všechno highball?

Highball - to je široká kategorie koktejlů, která může zahrnovat mnoho různých nápojů. O tom, jaké nápoje do této kategorie patří, se vedou diskuse. Technicky vzato by se však za highball daly považovat letní koktejly jako gin s tonikem, rum s kolou, vodka se sodou, stejně jako whisky doplněná zázvorovým pivem. Highball je znám svou jednoduchostí a variabilitou, což ho činí populárním koktejlem po celém světě.