Rumový koktejl Barracuda

Koktejl Barracuda je osvěžující letní nápoj, který je kombinací rumu, ananasového džusu, limetkové šťávy a bylinného likéru Galliano. Je to oblíbený nápoj na plážích a v barech po celém světě.

Historie koktejlu Barracuda

Původ koktejlu Barracuda leží na otevřeném oceánu. v 50. letech minulého století pracoval italský barman Benito Cuppari na výletní lodi Cristoforo Colombo a zde poprvé namixoval tento osvěžující koktejl. O několik let později, v roce 1965, na lodi lodi SS Michelangelo recepturu koktejlu ještě vylepšil o bylinný likér Galliano, který má poměrně výraznou chuť. Koktejl pojmenoval Barracuda po jednom z nejslavnějších plážových klubů v Miami Beach, který vedl Cuppariho blízký přítel.

Koktejl Barracuda měl obrovský úspěch. Vyhrál koktejlovou soutěž ve Svatém Vincentu a během krátké doby přivedl do hry i italskou značku likérů Galliano, která ho velmi úspěšně používá ve svých marketingových kampaních.

Recept na koktejl Barracuda

Ingredience:

6 cl ananasové šťávy

15 cl limetkové šťávy (cca polévková lžíce)

15 cl ml bylinného likéru Galliano

4 - 5 cl zlatého rumu (cca velký panák - ideální je 3letý rum Havana)

italské prosecco

led

Postup:

Do shakeru nalijte rum, ananasový džus, limetkovou šťávu a led. Přidejte prosecco až po okraj. Důkladně protřepejte, aby se ingredience dobře spojili. Sceďte do koktejlové sklenice, ozdobte plátkem limetky nebo ananasu a podávejte.

Tip:

Pro intenzívnější bylinkovou chuť použijte více likéru, pro sladší chuť doplňte cukrovým sirupem.

Rumové a další koktejly

Rumové koktejly v posledních letech objevuje stále více milovníků míchaných nápojů. Na prvním místě si stojí stále Mojito, v těsném závěsu stíhané Cuba Libre. Na zkoušku se ale nabízejí i jiné varianty, například populární koktejl Mai Tai nebo koktejl Pina Colada. Kdo má ovšem skutečně v oblibě míchané drinky, měl by vyzkoušet jedinečné tequila koktejly nebo koktejly, kde je základem vodka. Úžasné koktejly se dají ale namixovat i s whisky a skvělé koktejly lze namíchat s proseccem (například Aperol Spritz).