Glen Turner

Glen Turner

Společnost Glen Turner Company byla původně založena francouzskou skupinou La Martiniquaise, aby dohlížela na aktivity v oblasti skotské whisky. Při jejím založení v roce 1981 si nikdo pravděpodobně ještě neuvědomoval, jak velký podnik se ze společnosti nakonec stane. Ta v roce 2001 změnila název na Glen Turner Distillery Ltd. a tím začalo období rychlé expanze francouzské společnosti ve Skotsku. Ve svých počátcích společnost stavěla výrobu a marketing na blended whisky Label 5, která se od té doby stala jednou z nejprodávanějších míchaných skotských whisky na světě.

   #ShowMore#

Součástí koncernu

V roce 2008 společnost Glen Turner koupila od společnosti Glenmorangie Company palírnu Glen Moray, která se stala hlavní součástí jejího blendu Label 5. V té době již byly zahájeny práce na výstavbě obilného lihovaru v Bathgate – prvního ve Skotsku po 40 letech. Palírna Starlaw byla otevřena v roce 2010 a její whisky se nyní používá jako součást do směsí Label 5 a Sir Edward's.

Nabídka

Palírna Glen Turner má ve své nabídce pouze dvě stálé single malt whisky, které jsou vyráběny již dlouhé roky a toho se palírna hodlá držet i nadále. Jde tak opačným směrem oproti téměř všem ostatním skotským palírnám, v jejichž nabídce se kvůli nasycení trhu objevuje stále více a více nových edic. První z nabídky je Glen Turner Heritage, která využívá dvojího zrání. Nejprve zraje v sudech po bourbonu a poté dozrává v sudech po portském. Oproti tomu Glen Turner Single Malt 12 Y.O. zraje dlouhých 12 let výhradně v sudech po bourbonu.

2 položek celkem
Glen Turner Heritage Double Cask
740 Kč
Kód: 1058300
Glen Turner Single Malt 12 Y.O.
990 Kč
Kód: 1058310

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem