ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

GlenAllachie

Palírna GlenAllachie se nachází v oblasti Speyside, nedaleko města Aberlour ve Skotsku. Byla založena roku 1967, přičemž budova palírny sloužila původně jako mlýn. Po přestavění a veškerých nutných úpravách sloužila ve svých začátcích jako součást rozsáhlého komplexu palíren a skladišť whisky společnosti Mackinlay McPherson Ltd., která whisky GlenAllachie používala jako součást do skotské míchané whisky.

   #ShowMore#

GlenAllachie Single Malt

V roce 1989 byla palírna GlenAllachie převedena do vlastnictví společnosti Invergordon Distillers, která následně začala vyrábět whisky již pod značkou GlenAllachie. I pod novým vlastníkem byla velká část produkce směřována do blended whisky a GlenAllachie tak ve světě single malt whisky nebyla příliš známá jako samostatná značka. Situace se změnila až v roce 2017, kdy byla GlenAllachie zakoupena skotským podnikatelem Billy Walkerem, který si ve světě whisky vydobil velké renomé. Walker přinesl do palírny novou vizi a začal investovat do modernizace zařízení a zlepšení kvality produktu. Tímto krokem se whisky GlenAllachie začala profilovat jako samostatná a respektovaná značka na trhu single malt whisky.

Sudy pro výrobu GlenAllachie

Dnes se palírna pomalu dostává do popředí pozornosti. Především díky kombinaci vysoké kvality produktů a inovativnímu přístupu, například v častém  využívání „ex-sudů“ pro dozrávání. V nabídce tak nalezneme whisky dozrávající v dubových sudech, ve kterých dříve zrál například bourbon, sherry, nebo portské víno. Tyto sudy dodávají whisky její nezaměnitelný charakter. Celý příběh palírny GlenAllachie je příkladem správného oživení značky, kdy se z neznámé palírny stal uznávaný hráč na světovém poli whisky.

4 položek celkem
GlenAllachie 12 Y.O.
1 369 Kč
Kód: 1060505
GlenAllachie 15 Y.O.
1 949 Kč
Kód: 1060510
GlenAllachie 8 Y.O.
1 199 Kč
Kód: 1060500
White Heather 15 Y.O.
1 699 Kč
Kód: 1109200

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem