ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Oban

Oban je skotská palírna produkující single malt whisky. Nachází se na západním pobřeží Skotska v regionu Highlands ve stejnojmenném městečku na břehu zátoky poblíž ostrova Mull. byla založena v roce 1794 bratry Stevensonovými – Hughem, Johnem a Jamesem, tehdy ještě pod název "West Highland Distillery". V době založení se o město nejednalo, protože se zde nacházel pouze přístav a několik přilehlých rybářských chat. S příchodem palírny však začal rozvoj tohoto kraje. S novými osadníky, kteří se postupně přistěhovali, ztratila palírna možnost většího rozvoje, protože došlo k zabrání sousedících parcel. Z toho důvodu je dnes palírna Oban s pouhými dvěma destilačními kotly jedna nejmenších, roční produkce činí pouhých 800.000 litrů lahodného moku. Whisky Oban je známá svým charakteristickým stylem, spojujícím mořské vlivy z okolního Atlantiku s jemnými tóny rašeliny a ovocným nádechem.

   #ShowMore# 

Výroba whisky Oban

V roce 1820 byla palírna přejmenována na "Oban Distillery" a podstoupila několik vlastnických změn. V průběhu let prošla různými rekonstrukcemi a modernizacemi, ale přesto si udržela svou tradiční charakteristiku a stala se důležitou součástí města Oban a regionu Highlands. Skotská single malt whisky zažívala v 19. století prudký rozvoj a stávala se oblíbeným nápojem jak na domácím, tak i na mezinárodním trhu. Palírna Oban v tomto období získala pověst kvalitní a tradiční whisky. Místní suroviny, jako je čistá horská voda a kvalitní ječmen, přispívaly k vytváření jedinečného chuťového charakteru skotské single malt whisky Oban. Navzdory modernizaci a změnám ve vlastnictví si Oban Distillery udržela svou tradici vyrábět kvalitní single malt whisky s výrazným regionálním charakterem. Je považována za jednu z perel skotské whisky a její historie je pevně spojena s bohatou tradicí destilace na západním pobřeží Skotska.

Centrum palírny Oban

Palírna sama o sobě je malá a tradiční, což přispívá k osobitému zážitku při prohlídce. Návštěvníci mohou obdivovat starobylé destilační zařízení a rozmanité sudové sklady, kde whisky zraje a získává své bohaté aroma. Dozvíte se zde například, proč se sudy vypalují nebo jaké jsou velikosti sudů pro whisky. Vyjma standardních variant jsou k dostání také speciální a investiční láhve, které lákají sběratele a nadšence. Na své si přijdou například vyznavači whisky dozrávající v sudech, ve kterých zrálo sherry či portské víno.

2 položek celkem
Oban 14 Y.O.
1 969 Kč
Kód: 1065430
Oban Little Bay
Oban Little Bay 0,7 l
Skladem do 2 dnů
1 759 Kč
Kód: 1065440

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem