Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Baron Hildprandt ze zralých švestek 0,7 l + miniatura ZDARMA

Kód: 1395906
Dárek zdarma
23 hodnocení
689 Kč 984,29 Kč / 1 l
Pouze pro přihlášené

Detailní informace

Detailní popis produktu

K láhvi obdrží členové BESTDRINK Club miniaturu prémiového destilátu Baron Hildprandt jako dárek!

Specialita z kvalitního ovoce z jižních Čech se vyrábí v historické palírně v Blatné pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. Inspirací pro jeho vznik je původní receptura z dob založení lihovaru Františkem Hildprandtem. Vzniká kombinací 1 rok stařeného destilátu, vody a extraktu ze sušeného ovoce. Výsledný blend se dostařuje po dobu 2 - 3 měsíců v sudech po destilátech.

Poctivý destilát z prvotřídních švestek z jižních Čech. Díky pečlivé práci mistra destilatéra pana Václava Šitnera bylo dosaženo mimořádné kvality. Vyznačuje se harmonickou, ovocnou a lehce nasládlou chutí.

Informace o alergenech.

Baron Hildprandt ze zralých švestek 0,7 l + miniatura ZDARMA

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Baron Hildprandt ze zralých švestek 0,7 l + miniatura ZDARMA

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Baron Hildprandt ze zralých švestek 0,7 l + miniatura ZDARMA

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Baron Hildprandt ze zralých švestek 0,7 l + miniatura ZDARMA

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné pálenky
% alkoholu: 40
Druh destilátu nebo likéru: Slivovice
Objem: 0,7 l
Výrobce: Baron Hildprandt
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Baron Hildprandt je označení pro exkluzivní českou ovocnou pálenku pocházející z jižních Čech, jejíž tradice sahá až do roku 1885. Baron František Hildprandt tehdy založil Zámeckou palírnu naproti svému vodnímu zámku v Blatné. Netušil však, že po 2. světové válce bude jeho rod z Čech vyhnán a jejich majetek znárodněn. Nějakou dobu pobývali v Etiopii, poté v Německu a v devadesátých letech po pádu železné opony se vrátili opět zpět do své domoviny.

PŘES PŘEKÁŽKY KE SLÁVĚ — je motto této rodiny a zároveň i jejich rodinný příběh. V dnešní době je zámecký lihovar velmi vyhledávaný kvůli své kvalitní a jemné pálence, která se vyrábí z prvotřídního ovoce té nejvyšší kvality. Mezi asi nejznámější patří Baron Hildprandt slivovice a hruškovice, která pochází z rukou mistra palírníka Václava Šitnera, jenž svému řemeslu rozumí jako málokdo jiný. Kromě slivovice a hruškovice se tu vyrábí třeba pálenka z malin, višní, nebo meruněk. Samozřejmostí jsou i miniatury vybraných druhů pálenek. Můžete tak ochutnat jedinečné pálenky od mistrů svého řemesla.

Historie rodu Hildprandtů

Svobodní pánové Hildprandtové z Ottenhausen

Per angusta, Ad Augusta – Přes překážky ke slávě – tak zní motto šlechtické rodiny, která nalezla na Blatné svůj domov. Svobodní pánové z Hildprandtu, tyrolská šlechta původně pocházející z hornorakouké obce Ottenhausen, získali titul šlechtice roku 1530 od císaře Karla V. a v roce 1579 byli přijati i mezi říšskou šlechtu. V roce 1629 se stali českými šlechtici a posléze byli povýšeni na svobodné pány. Jan Reinhard, se stal za Rudolfa II. císařským radou a vykonával jakousi supervizi v účtárně České koruny.

V roce 1798 získala tato rodina blatenské panství a první z Hildprandtů, kteří se zde usadili v roce 1799 byl baron Václav Karel (Wenzel Karl) Hildprandt se svojí manželkou Marií Annou McMurrough Cavanagh z Ballyane. Jeho nejstarší syn významně zvelebil blatenský zámek, dal postavit zděný most, zbudoval ovčírny, jízdárnu a v oboře zřídil anglický park a umělé jezero. Vychovatelem dalšího z pokračovatelů rodu, Ferdinanda, byl známý vědec Jan Evangelista Purkyně. V roce 1845 se po Ferdinandově smrti stal pánem na blatenském panství Robert, jehož matkou a manželkou Ferdinanda byla Karolina, rozená Nostitzová. Také Robert se veřejně angažoval, stal se zemským poslancem (Landtag) a doživotním členem panské sněmovny.

Když v roce 1884 Robert zemřel, stal se dědicem rodu jeho syn Ferdinad, který se oženil s Josefinou, hraběnkou Thunovou. Zasloužil se o postavení školy v Blatné a o zřízení železnice Strakonice - Blatná - Březnice, což zásadně ovlivnilo život Blatné a jejího okolí. Za první světové války byl starostou Blatné. Jeho syn Bedřich (Friedrich) “Fido” se v roce 1936 oženil s dcerou tehdejšího československého velvyslance ve Spojených státech, s Cornelií “Nellou” Veverkovou. Po komunistickém převratu byl majetek Hildprandtů zkonfiskován, a přestože dostala rodina příslib, že může na zámku doživotně pobývat, byla v roce 1952 násilně vystěhována. Podle tehdejšího rozhodnutí nesměli žít blíž než jedenáct kilometrů od Blatné. Manželé Hildprandtovi a jejich dvě dcery (čtrnáctiletá Josefína a pětiletá Jana) se usadili v Rojících; Fído pracoval v Písku v elektrárně a Nella vyučovala cizí jazyky.

Když v roce 1959 navštívil Československo etiopský císař Haile Selasie I., vyžádal si na prezidentu Novotném legální vystěhování Hildprandtů do Etiopie. Císař znal z dřívějších diplomatických jednání otce paní Cornelie dr. Ferdinanda Veverku, kterému byl také po roce 1948 zkonfiskován zámek Dolní Lukavice a který poté, co emigroval do Etiopie, upozornil panovníka na osud své dcery a její rodiny. V Addis Abebě byl Bedřichu Hildprandtovi svěřen dozor nad císařským hřebčínem a Nella pracovala jako tlumočnice u tamějšího sídla OSN. Po komunistickém převratu a pádu císaře, přesídlili Fido a Nella v roce 1975 na Baleáry, a později do Gautingu u Mnichova, kde v roce 1981 Fido zemřel.

V roce 1992 se Nella vrátila na Blatnou s dcerou Janou a jejím manželem, řeckým architektem Spyridon Germenis. Nejprve bydlela rodina v zámku, ale posléze se přestěhovala do zrekonstruovaného empírového domku v zámeckém parku, kde kdysi žil bratr manžela paní Cornelie, baron Jindřich Hildprandt, který byl významným sochařem. Po smrti Nelly a Spyridona v roce 2014 přešel zámek do vlastnictví Stephanose Germenis-Hildprandt, který jej v současné době spravuje. Jana se i nadále aktivně zapojuje do každodenních činností spojených s vedením zámku.

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení