ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Mandlovka 0,05 l

Kód: 1952450
85 Kč 2 125 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

MINIATURA

Hustopečská mandlovka je vyrobena z mandlí pocházejících z jediného mandloňového sadu ve střední Evropě v Hustopečích. hustopečských mandloňových sadů, ta jediná pravá. Vyrábí se dle starého tajného receptu a díky své podmanivé chuti osloví doslova každého.

Složení: vinný líh (Itálie), vinný mošt, přírodní hořkomandlové aroma

Informace o alergenech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mini alkohol
% alkoholu: 38
Druh miniatury: Likéry

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Hustopečská mandlárna je rodinný podnik, který se specializuje na výrobu produktů spojujících nevšední chuť a vůni mandlí s kvalitním alkoholem. Zcela na začátku byla pouze Hustopečská mandlovice, dnes známá jako Mandlovka, kterou společnost postupně rozšířila o další kvalitní výrobky, které potěší nejednoho gurmána.

Jedinečné mandloňové sady v Hustopečích

Unikátnost výrobků je těsně spjata s jedinečnými mandloňovými sady na svazích jihomoravských Hustopečí. Kateřina Kopová, zakladatelka společnosti, ocenila krásu, neobvyklost a dlouhou historii těchto sadů a rozhodla se, že si tyto hodnoty zaslouží být šířeny i mimo Hustopeče. Kateřina nejen poznala unikátnost mandloňových sadů, ale také objevila vynikající hustopečský destilát, jehož specifickou chuť doplňují právě mandle. Její práce a snaha přispěly k legalizaci Mandlovky a k rozšíření pověsti mandloňových sadů a celého města. 

#ShowMore#

Jak vznikala Mandlovka

Začátky podnikání společnosti byly obtížné. V roce 2012 se objevila metanolová aféra, která si získala širokou mediální pozornost. V té době by bylo téměř nemožné podnikat v oblasti tvrdého alkoholu. Ale právě v této době se rozhodli zlegalizovat oblíbený alkoholický nápoj, který se v Hustopečích pije z domácích zdrojů už více než 15 let. Zájem lidí o složení a kvalitu alkoholu, který konzumují, začal růst. Mandlovka s kolkem přes hrdlo se stala oblíbenou nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele, kteří ji rádi darují svým přátelům. Mandlovka, která je pečlivě připravovaná podle originální receptury bývalého správce mandloňových sadů Rudolfa Poslušného, se stala populárním regionálním destilátem, který si můžete v Hustopečích vychutnat.