Mumm Cordon Rouge Brut 0,75 l Zobrazit větší

Mumm Cordon Rouge Brut 0,75 l

969 Kčs DPH (1 292 Kč/l)

Běžná cena 1 030 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 193 bodů

Země: FrancieObjem: 0,75 l
% alkoholu: 12
22 x hodnoceno

Více informací

Mumm Cordon Rouge je skutečným symbolem šampaňského na celém světě. V tomto výjimečném víně se prolnula všechna bohatost a finesy vinic domu Mumm. Má unikátní charakter a nenapodobitelnou chuť a vůni. Získalo již mnohá ocenění na celém světě.

Informace o značce

Historie legendárního domu G. H. Mumm byla napsána dlouho před jeho oficiálním založením, kterým je rok 1827. Rodina Mumm pochází z Německa a její rodokmen, který obsahuje řád baronů a rytířů, sahá až do 12. století. Již od roku 1761 začala rodina v čele s Peterem Arnoldem Mummem podnikat a obchodovat v německém Klíně nad Rýnem pod značkou P. A.  MUMM. Jeho synové brzy pochopili potenciál vynikajících šumivých vín ze Champagne a v roce 1827 založili rodinou firmu ve francouzské Remeši. Důraz kladli především na kvalitu svých výrobků, skupovali hrozny a dohlíželi na jejich lisování. Od roku 1875 až dodnes využívá označení Cordon Rouge, díky němuž se tato rodina stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Po 1. světové válce byla firma pro svůj německý původ zkonfiskována. Roku 1920 se do jejího čela postavil René Lalou, kterému se podařilo ji znovu nastartovat. A to dokonce natolik, že dodnes patří mezi nejúspěšnější výrobce šampaňského na světě. Od roku 2000 tvoří Mumm Cordon Rouge nedílnou součást vyhlašování vítězů F1. Pro tuto příležitost se vyrábí ve třílitrové variantě. Kromě toho, že je Cordou Rouge symbolem výjimečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství - úsilí o dokonalost, ducha dobrodružství a pestrosti. 

Šampaňské Mumm Cordon Rouge má jiskrnou slámově žlutou barvu s jemným perlením. Ucítit v něm můžete vůni peckovitého ovoce a pečené briošky. Jeho chuť je svěží s nádechem vyzrálých citronů.

Zobrazit méně informací

Související produkty