Jak pít whisky?

Ve Skotsku ještě počátkem minulého století převládalo pití whisky zředěnou citronádou, která stávala volně k dispozici na baru. Stejně tak se pije v Irsku často s limonádou whiskey Paddy. Současný trend je však poněkud jiný. V českých restauracích často stále převládá pití whisky po americkém způsobu, tedy na ledu. Toto řešení však není příliš šťastné, přechlazená whisky nevydává téměř žádnou vůni, která tvoří nedílnou součást nápoje.

Při jaké teplotě pít whisky?

Mnohem správnější je pití whisky čisté a při pokojové teplotě, či míchání whisky s pramenitou vodou. Ve Skotsku je dobrým zvykem podávat ke sklence dobré skotské whisky i sklenici vychlazené minerální vody, kterou může host upíjet střídavě s whisky, či si sám může nápoj naředit (na vodu se ve Skotsku také často používají speciální nádobky).

Jak pijí whisky odborníci?

Odborníci se shodují v tom, že nejlépe je vychutnat si whisky půl na půl s vodou. Při dvacetiprocentním obsahu alkoholu se výborně uvolňuje aroma a zážitek z konzumace tak bude co nejlepší. Každý si ale obvykle najde svůj způsob pití, který mu nejvíce vyhovuje.