ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Whisky koktejl Manhattan

Whisky koktejl Manhattan je klasický koktejl, který je velmi oblíben po celém světě. Je to sladký a zároveň lehce nahořklý koktejl s výraznou chutí whiskey. Je poměrně silný, obsah alkoholu je obvykle kolem 25 %. Je to elegantní a rafinovaný koktejl, který se hodí k různým příležitostem.

Historie koktejlu Manhattan

Koktejl Manhattan je jedním z nejstarších a nejklasičtějších koktejlů na světě. Jeho historie sahá až do 19. století. První zmínka o koktejlu Manhattan pochází z roku 1874, kdy jej v knize "The Bar-Tender's Guide" popsal Jerry Thomas, barman z New Yorku. V té době se koktejl připravoval ze směsi whisky, sladkého vermutu a bitteru.

Podle nejrozšířenější verze o vzniku koktejlu jej poprvé namíchal barman v newyorském Manhattan Clubu na oslavě zvolení Samuela J. Tildena za guvernéra státu New York. Koktejl pojmenoval po newyorské čtvrti, kde se nacházel klub. V průběhu let se recept na koktejl Manhattan mírně měnil. V 20. století se například začal používat suchý vermut, který koktejlu dodává jemnější chuť. V současné době se koktejl Manhattan připravuje z žitné whiskey (bourbon), suchého vermutu a bitteru.

Recept na koktejl Manhattan

Ingredience:

60 ml whiskey (bourbon), můžeme použít Jack Daniel´s

30 ml suchý vermut

2 kapky Angostura bitters

Koktejlová třešnička na ozdobu

Postup přípravy:

Do sklenice na koktejly vložte několik kostek ledu. Přidejte bourbon, vermut a bitter. Míchejte, dokud se koktejl nevychladí. Ozdobte koktejlovou třešničkou.

Whisky koktejly: 

Whisky je velmi oblíbený destilát pro přípravu koktejlů a těch existuje nepřeberné množství. Například koktejl Whiskey Sour je sladkokyselý, a přitom stále s výraznou chutí whisky. Old Fashioned je jednoduchý a klasický koktejl, který uspokojí snad opravdu každého. Ovšem takový koktejl Penicilin, to je skutečný lék. Často se totiž podává horký a skvělou chuť mu dodává med a zázvor. Irská káva je horký kávový nápoj s výraznou chutí irské whiskey, doplněné o cukr a šlehačku.

Podobně výborné jako whisky koktejly, jsou koktejly, jejichž základem je rum nebo vodkaRumové koktejly nebo koktejly s vodkou jsou totiž skvělé a vaše chuťové pohárky si budou libovat.