Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Vinařství Ai Galli

Vinice společnosti Ai Galli se nacházejí v malebné krajině na severu Itálie mezi hranicemi Veneto a Friuli Venezia-Giulia. Tradice vinařství je zde velmi dlouhá, vinnou révu v této oblasti úspěšně pěstovali již Římané. Vinařství Ai Galli ctí tuto dlouhou historii a citlivě navazuje na rodinné způsoby výroby a místní tradice. Vinařství úspěšně hospodaří na více než šedesáti hektarech vinic již po dlouhých čtyřicet let.

Vinice

Podloží vinic je minerálně bohaté, převážně jílovité, nazývané a známé jako Caranto, které se vyznačuje výjimečnou tenkou povrchovou vrstvou uhličitanu vápenatého. V této oblasti se pravidelně večer zvedá vítr, který významně sníží noční teplotu. Večerní ochlazení a bohaté zásoby vody jsou dva zásadní faktory, které přispívají k výjimečnosti vín vinařství Ai Galli.
171

Vína šumivá i tichá

Vinařství Ai Galli úspěšně produkuje jak vína šumivá, tak vína tichá. Výjimečné roky umožní vzniknout i takovým skvostům, jako je „řada“ Millesimato. Prosecco Ai Galli DOC Extra Dry Millesimato se produkuje pouze ve výjimečných ročnících. Má krásně světle slámovou barvu s jemným dlouhotrvajícím perlením. Od roku 2020 je legislativně možno produkovat i Prosecca růžová. Prosecco Rosé Ai Galli DOC Brut Millesimato má elegantní světle růžovou barvu s jemným dlouhotrvajícím perlením a bohatou pěnou. Květinová vůně je podbarvená vůní jahod, malin a jablek. Typická odrůda Glera je u rosé doplněna 10% odrůdy Pinot Noir. Vinařství představilo i své mistrovské dílo, červené cuvée Ai Galli Probus Rosso DOC Lison Pramaggiore s vůní zralého ovoce podbarvené lehkým dubem. Chuť je harmonicky vyvážená, sametově hedvábná a příjemně ovocná. Prostě dokonalá. Mezi další pěstované odrůdy patří Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Rose, Pinot Grigio, Chardonnay, Sauvignon a řada dalších.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení