Koktejl Martini Gin

Martini Gin je ikonický koktejl, který spojuje jemný gin s vůní suchého vermutu. Tento klasický koktejl je známý svou jednoduchostí a zároveň komplexní chutí, která zaujme i ty nejnáročnější chuťové pohárky. Koktejl Martini Gin je ideálním drinkem pro ty, kteří ve svém koktejlu hledají vyváženost a rafinovanost.

HISTORIE KOKTEJLU MARTINI GIN

Martini gin je jedním z nejstarších a nejvíce ikonických koktejlů na světě. Jeho původ sahá až do 19. století, kdy se začal připravovat v New Yorku. Tento koktejl spojuje gin, který dodává nápoji svou bylinkovou a jalovcovou chuť, se suchým vermutem. Ten přidává subtilní sladkost a kořeněný nádech. Martini je známý svou schopností přizpůsobit se chuti každého, ať už preferujete sušší vermut nebo spíše sladší variantu.

RECEPT NA KOKTEJL MARTINI GIN

INGREDIENCE:

60 ml ginu (doporučujeme Tanqueray nebo Bombay Sapphire)

15 ml suchého vermutu (Lilet Blanc nebo vermuty od společnosti Landcraft)

Oliva nebo citronová kůra na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY:

Do shakeru nebo velké sklenice vložte několik kostek ledu. Přidejte gin a suchý vermut. Míchejte pomalu a jemně, aby se nápoj zchladil a ingredience se dokonale promíchaly. Přes sítko nalijte do vychlazené koktejlové sklenky. Ozdobte olivou nebo plátkem citronové kůry.

KOKTEJLY ZALOŽENÉ NA GINU:

Gin je velmi univerzální destilát, který lze použít v mnoha koktejlech. A koktejl Martini Gin je pouze jedním z mnoha způsobů, jak si vychutnat jeho jedinečnou chuť. Můžete ale vyzkoušet i další ginové koktejly:

Gin Tonic: osvěžující kombinace ginu a toniku s plátkem citronu nebo limetky.

Negroni: aromatický koktejl s ginem, červeným vermutem a Campari, který nabízí bohatou a vyváženou chuť.

Tom Collins: lehký a osvěžující koktejl s ginem, citronovou šťávou, cukrem a sodovou vodou, který je ideální pro horké letní dny.

Ginové koktejly jsou známé svou rafinovaností a rozmanitostí. Nicméně nesmíme opomíjet ani další skvělé koktejly, jako jsou rumové koktejly, koktejly z vodky nebo whisky koktejly, které nabízejí další jedinečné chuťové zážitky pro všechny milovníky míchaných nápojů.