André Petit Pineau des Charentes Rosé Selection 0,75 l Zobrazit větší

André Petit Pineau des Charentes Rosé Selection 0,75 l

630 Kčs DPH (840 Kč/l)

Běžná cena 670 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 126 bodů

Země: FrancieObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 17
Stáří: 6 let
8 x hodnoceno

Více informací

André Petit Pineau des Charentes Rosé zrálo v dubových sudech přibližně 6 let. Pineau rosé je složitější na výrobu a obecně potřebuje méně času k zrání. Vzniká smícháním mladého koňaku a čerstvé šťávy z  červených hroznů. Vyznačuje se velmi příjemnou, plnou a ovocnou chutí. Mladé Pineau des Charentes rosé se pije jako tradiční aperitiv v regionu Cognac

Informace o značce

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennessy a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní koňak pouze pod svoji značkou. Jacques Petit vlastní 20 ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Produkuje blendovaný koňak nadstandardní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje tradičními po generace ověřenými metodami. Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu. Jacques Petit je vinař, který vyrábí koňak výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.
Zobrazit méně informací

Související produkty