Cragganmore 12 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Cragganmore 12 Y.O. 0,7 l

1 049 Kčs DPH (1 499 Kč/l)

Běžná cena 1 120 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 209 bodů

Země: SkotskoOblast: Speyside
Stáří: 12 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 40
22 x hodnoceno

Více informací

Vysoko ceněná 12tiletá whisky z oblasti Speyside. Pevné jádro je obohaceno o suché, velmi jemné aroma s kouřovou příchutí. Příjemná sladová whisky skvělé pověsti s typickými vlastnostmi. Jako jedna z prvních palíren získala Cragganmore již v roce 1926 hodnocení „A1“ od Cechu palírenského. V roce 1989 byla značka přijata do šestice klasických sladových whisky a roku 1998 získala zlatou medaili na Mezinárodní soutěži vín a destilátů.

Informace o značce

Cragganmore je skotská palírna společnosti United Distillers & Vintners nacházející se ve vesnici Ballindalloch v hrabství Banffshire, jež vyrábí skotskou sladovou whisky. Byla založena v roce 1869 Johnem Smithem a produkuje čistou sladovou whisky. Tuto palírnu v roce 1923 koupila společnost Glenlivet Distillery Co Ltd. Palírna leží v malebném prostředí farem, lesů a kopců. Produkuje whisky značky Cragganmore, což je 12letá whisky s obsahem alkoholu 40%. Část produkce se používá do míchaných whisky. Tato whisky zraje v sudech po bourbonu a má dlouhý závěr s nádechem kouřovitosti.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Mezi třemi a pěti procenty se Cragganmore prodává jako whisky z jednoho sladu a je velmi populární ve skandinávských zemích a v USA. Celkově se prodá asi 60 000 beden za rok, ale Cragganmore je také velmi důležitá pro mnoho směsí. Samozřejmě se přidává do Old Parr, Johnnie Walker Black Label a Bell´s.  Středisko pro návštěvníky je pohodlné a neokázalé, hlavní recepce je provedena ve viktoriánském stylu, vystavuje artefakty z palírny a několik úžasných fotografií, ani nemluvě o zakázkově vyrobené kancelářské židli Johna Smithe ve velkorysých rozměrech. Za vstupní poplatek se zákazníkům dostane prezentace na videu, prohlídky výroby a řízeného hodnocení čichem a ochutnávky spolu s čajem a sušenkami.

Zobrazit méně informací

Související produkty