Wild Geese whiskey

Tato irská whiskey nese pro Iry silné jméno. Vznik názvu nemá s whiskey nic společného. Jako Wild Geese byli označování všichni irští aristokraté a vlastenci, kteří byli z politického přesvědčení nuceni opustit Irsko, jež se dostalo pod nadvládu britské koruny. V dobrovolném i nedobrovolném vyhnanství se již od 17. stol. dávali do služeb cizích armád, aby mohli bojovat za osvobození Irska z nenáviděného područí. Asi není překvapením, že to byly armády zemí, které s Anglií neudržovaly příliš vřelé vztahy.

A proč divoké husy? Protože symbolizují, že vyhnanství není napořád, a že se jednou do Irska vrátí, ale až poté, co bude Irsko svobodné nebo jako členové odbojové armády. Silné vlastenectví a tradice jsou v Irech zakořeněny dodnes, a tak není divu, že irští expatrioti zakládají mimo Irsko vlastní komunity a rádi se nazývají Wild Geese.

Přestože se whiskey Wild Geese snaží hrát na vlasteneckou notu, což jí nepochybně dodává na popularitě zejména u irských patriotů a expatriotů žijících po celém světě, rozhodně to není jediný důvod, proč by se tato whiskey měla pít. Ani nádherná, hranatá a po designové stránce elegantní a čistá láhev není tím důvodem. To jsou jen „třešinky na dortu“ z velmi příjemné a kultivované whiskey.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení