ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Irská káva

Irská káva je horký kávový nápoj, jehož základem je černá káva, irská whiskey, cukr a šlehačka. Je to nápoj, který je skutečně oblíbený po celém světě a dá se pít vlastně kdykoliv.

Historie koktejlu Irish Coffee

Irská káva je horký kávový nápoj, jehož historie sahá až do roku 1943, kdy jej poprvé namíchal Joe Sheridan, barman v hotelu Shannon Airport v Shannonu v Irsku. Sheridan míchal koktejly pro cestující, kteří čekali na své lety. Koktejl byl tak úspěšný, že se rychle rozšířil do celého světa.

V současné době je Irish Coffee oblíbeným nápojem v mnoha zemích. Je to tradiční irský nápoj, který se často podává v irských hospodách a restauracích.

Recept na Irskou kávu

Ingredience:

4 cl irské whiskey (Jameson)

2 lžičky hnědého cukru

6 cl horké černé kávy

šlehačka na ozdobu

Postup přípravy:

Do sklenice na Irish Coffee vložte kostku cukru a zalijte ji horkou kávou. Přidejte irskou whiskey a promíchejte. Navrch naneste šlehačku a ozdobte kávovými zrny.

Tip:

Množství cukru a whisky můžete upravit podle své chuti. Také je možné dochutit drink "mlékem do kávy".

Whisky koktejly: 

Whisky je velmi oblíbený destilát pro přípravu koktejlů a těch existuje nepřeberné množství. Můžete vyzkoušet koktejl Manhattan s výraznou chutí whisky, který je sladký a zároveň lehce hořký. Oproti tomu koktejl Whiskey Sour je sladkokyselý, a přitom stále s výraznou chutí whisky. Old Fashioned je jednoduchý a klasický koktejl, který uspokojí snad opravdu každého. Ovšem takový koktejl Penicilin, to je skutečný lék. Často se totiž podává horký a skvělou chuť mu dodává med a zázvor. 

A kdyby vás už whisky koktejly omrzely, místo whisky použijte rum. Vždyť rumové koktejly jsou také skvělé a chuťové pohárky potěší neméně dobře.