Penicilin - whisky koktejl

Whisky koktejl Penicilin je moderní a velmi oblíbený drink. Používají se dva druhy skotské whisky, aby se získal ten správný nádech kouře a koření. Nejprve se přidá míchaná whisky, která vytvoří lehký a jemný základ, který vyvažuje ohnivý citrusový nádech zázvoru a citronu. Poté následuje rašelinová a kouřová whisky z ostrova Islay a díky ní má whisky koktejl Penicilin pořádný říz.

Historie koktejlu Penicilin

Krátká historie, ovšem velký úspěch. Koktejl Penicilin pochází sice až z roku 2000, ale rychle se zařadil mezi nejoblíbenější whisky drinky. Tento moderní klasický koktejl přímo v New Yorku vytvořil věhlasný barman Sam Ross během svého působení na tamní barmanské scéně. A podařilo se mu vytvořit drink skutečně pro každého. Díky experimentování se známými recepty, jako je Gold Rush a Whisky Sour, se jeho skotská a medovo-zázvorová variace stala okamžitým hitem. Skvělé věci zkrátka často vznikají, když se nebojíte experimentovat a děláte je po svém.

Recept na koktejl Penicilin

Ingredience:

50 ml Ballantine's 12 Y.O. (můžeme ale použít jinou míchanou whisky)

20 ml medový sirup (lžička medu)

20 ml  zázvorový sirup

20 ml citronová šťáva

7,5 ml Islay Single Malt (například whisky Laphroaig nebo Ardbeg)

Postup:

Do shakeru nalijte blended whisky, medový a zázvorový sirup, přidejte citronovou šťávu a led. Všechno důkladně protřepejte a přes sítko přelijte do sklenice s několika kostkami ledu. Doplňte kouřovou whisky a ozdobte například kandovaným zázvorem.

Tip:

Citron, med a zázvor v penicilinu jsou stejně lahodné teplé jako studené. Horká varianta je ideální pro chladné noci. Vyměňte tedy led za vroucí vodu a připravte si horký koktejl Penicillin, který je vlastně pikantní alternativou na koktejl Hot Toddy.

Whisky koktejly:

Whisky je velmi oblíbený destilát pro přípravu koktejlů a těch existuje nepřeberné množství. Můžete vyzkoušet koktejl Manhattan s výraznou chutí whisky, který je sladký a zároveň lehce hořký. Oproti tomu je koktejl Whiskey Sour sladkokyselý, a přitom stále s výraznou chutí whisky. Old Fashioned je jednoduchý a klasický koktejl, který uspokojí snad opravdu každého. Irská káva je horký kávový nápoj, kde prim hraje výrazná irská whiskey, doplněná o cukr a šlehačku.

A kdyby vás už whisky koktejly omrzely, zkuste místo whisky použít rum. Vždyť rumové koktejly jsou také skvělé a chuťové pohárky potěší neméně dobře.