ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Old Fashioned - whisky koktejl

Koktejl Old Fashioned je klasický koktejl, který je oblíbený po celém světě. Je to sladký a zároveň nahořklý koktejl s výraznou chutí whisky. Je poměrně silný s obsahem alkoholu kolem 30 % a jeho příprava je velmi jednoduchá.

Historie koktejlu Old Fashioned

Whisky koktejl Old Fashioned je jedním z nejstarších a nejklasičtějších koktejlů na světě. Jeho historie sahá až do 19. století, kdy se v amerických barech podával jako přípitek na počest významných osobností nebo událostí. První zmínka o koktejlu Old Fashioned pochází z roku 1806, kdy jej v knize "The Bar-Tender's Guide" popsal Jerry Thomas, barman z New Yorku. V té době se koktejl připravoval ze směsi whisky, cukru, vody a bitterů.

V průběhu let se recept na Old Fashioned mírně měnil. V 20. století se například začal používat led, aby byl koktejl chladnější. V současné době se na klasický koktejl Old Fashioned používá bourbon, cukr, bitter a pomerančová kůra.

Recept na koktejl Old Fashioned:

Ingredience:

40 -50 ml bourbonu 

1 kostka cukru (nebo lžíce cukrového sirupu)

3 kapky Angostura bitters

Pomerančová kůra na ozdobu

Postup přípravy:

Do sklenice na whisky vložte kostku cukru a 3 kapky bitteru. Pomocí barové lžíce cukr rozdrťte a míchejte, dokud se nerozpustí. Přidejte bourbon a led. Ozdobte pomerančovou kůrou.

Whisky koktejly: 

Whisky je velmi oblíbený destilát pro přípravu koktejlů a těch existuje nepřeberné množství. Můžete vyzkoušet koktejl Manhattan s výraznou chutí whisky, který je sladký a zároveň lehce hořký. Oproti tomu je koktejl Whiskey sour sladkokyselý, a přitom stále s výraznou chutí whisky. Ovšem takový koktejl Penicilin, to je skutečný lék. Často se totiž podává horký a skvělou chuť mu dodává med a zázvor. Irská káva je horký kávový nápoj. kde je výrazně cítit irská whiskey, doplněná o cukr a šlehačku.

A kdyby vás už whisky koktejly omrzely, zkuste místo whisky použít rum, ale výborná je i vodka. Vždyť rumové koktejly nebo koktejly s vodkou jsou také skvělé a chuťové pohárky potěší neméně dobře.