Vidal Ice Wine Reif Estate Winery 0,375 l

790 Kčs DPH (2 107 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 158 bodů

Země: KanadaObjem: 0,375 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 10
18 x hodnoceno

Více informací

Hrozny odrůdy Vidal pro ledové víno Reif Estate se sbírají v zimě při teplotách nejméně -8 °C, takže ze zmrzlých bobulí se lisuje pouze vysoce koncentrovaná šťáva, přičemž zůstávají ledové vodní krystaly. Výsledkem těchto jedinečných klimatických podmínek je lahodně sladké víno s mimořádně vysokou koncentrací cukrů, kyselinek a výtažků z hroznů s intenzivní chutí a vůní. Ačkoli bylo ledové víno poprvé vyrobeno v Německu v roce 1794, Kanada je nyní největším a nejlepším producentem ledových vín.Reif Estate získává za svá ledová vína ocenění po celém světě. Tyto prémiové produkty se tedy těší vynikající pověsti, doporučujeme!

Informace o značce

Tradice tohoto rodinného vinařství začala již v 17. století v Německu. Vinařství Reif Estate Winery Kanadě založil v roce 1982 Ewald Reif, který byl původem právě z Německa. Později vinařství převzal jeho synovec Klaus Willy Reif, který je současným presidentem. Jeho podpis najdeme na zadní etiketě lahví.

50 hektarové vinařství se rozprostírá v nejteplejší části Ontaria, sub-apelaci Niagara river, která je součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). První vinná réva zde byla vysazena již v roce 1977. Východně orientované svahy a dlouhé vegetační období jsou ovlivňovány řekou Niagara, kdy proudy vzduchu odvádějí chladné časné jaro a první podzimní mrazy. Místní vinná réva patří mezi nejstarší v regionu, což je přínosné v chladnějších klimatických podmínkách, protože hrozny na starších keřích dozrávají dříve. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Rodinné vinařství Reif Estate Winery produkuje odrůdy bílého vína Chardonnay, Riesling, Gewurztramin a Sauvignon Blanc nebo u vína červeného odrůdy Cabernet Sauvignon, Shiraz nebo Merlot.

Související produkty