ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Bunnahabhain 40 Y.O. 0,7 l

Kód: 1051740
Značka: Bunnahabhain
118 000 Kč 168 571,43 Kč / 1 l
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bunnahabhain 40 Y.O. je perlou stejnojmenné palírny. Whisky, která ležela dlouhých 40 let ve sklepeních, než spatřila světlo světa. Za dlouhé roky získala svou neobyčejně hlubokou chuť, jemnost a výraznost, které může whisky získat pouze po dlouhých desetiletích. Jedná se o naprosto jedinečnou, sběratelskou a také prestižní příležitost ve chvíli, kdy whisky podobného stáří mizí z trhu a zůstávají skryty u soukromých sběratelů. Pravděpodobně již poslední kus volně prodejný na trhu.

Informace o alergenech.

Bunnahabhain 40 Y.O. 0,7 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Bunnahabhain 40 Y.O. 0,7 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Bunnahabhain 40 Y.O. 0,7 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Bunnahabhain 40 Y.O. 0,7 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotské whisky
% alkoholu: 41,9
Objem: 0,7 l
Oblast: Islay
Stáří: 40 let
Země: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Palírna Bunnahabhain leží na odlehlém severovýchodním cípu ostrova Islay, blízko řeky Margadale. Palírnu založili v letech 1881 až 1883 bratři Greenleesovi jako Islay Distillery. V té době moře neposkytovalo zrovna nejsnazší přístup k tomuto odlehlému místu, a tak nebylo vůbec jednoduché dopravit k palírně ječmen, bez kterého se skotská single malt whisky neobejde. Později, od roku 1887 byla palírna v majetku Highland Distilleries a v současnosti patří společnosti CL Financial Ltd. Na ostrově Islay leží nejseverněji ze všech zde stojících palíren.

   #ShowMore# 

Výroba whisky Bunnahabhain

Palírna dodnes dodržuje tradiční výrobní postupy z konce 19. století. Pouze přístup k ní je nyní jednodušší, a to díky úzké silnici vedoucí drsnými horami. Skotská single malt whisky Bunnahabhain je zřetelně odlišná od ostatních single malt na ostrově, který je především znám nádhernou a velice jemnou whisky. Existují proto dva důvody. Za prvé je to použitím lehce rašelinového sladovaného ječmene pro tradiční destilační proces, za druhé toto odlehlé pobřeží poskytuje výhodu v podobě čisté pramenité vody. Zajímavostí také je, že whisky se před stáčením ředí ještě v sudech, kde pak šest měsíců dozrává.

Portfolio Bunnahabhain

V portfoliu palírny je běžně single malt whisky dvanáctiletá a sedmnáctiletá. Říká se o nich, že jsou suché s květinovým aroma a oproti ostatním téměř nemají charakter Islay malt. Je to nejlehčí rašelinová whisky, kterou lze pít kdykoliv a k čemukoli, používaný slad je totiž téměř „bez rašeliny“. Palírna má šest kvasných kádí z oregonské borovice, z nichž každá má obsah 66 tisíc litrů, čtyři destilační aparatury (1963), které mají kapacitu přes 35 tisíc litrů a jsou jedny z největších ve Skotsku. Voda se přivádí z Loch Staoinsha a říčky Margadale. Roční produkce je přes 2,5 milionu litrů whisky a z toho jen asi 5 % jde na trh jako single malt whisky, ostatní slouží jako součást blended whisky. Větší část produkce je určena pro na export, největší popularitu má v USA a ve Francii.