Glen Deveron 10 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Glen Deveron 10 Y.O. 0,7 l

1056165

Již se neprodává

Nákupem získáte: 152 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 10 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 40
2 x hodnoceno

Více informací

Glen Deveron 10 Y.O. má sytě zlatavou barvu. V aroma můžeme cítit křehký tón karamelu a burského oříšku s trochou dubu na pozadí. V chuti dominují tóny šťavnatých hroznů, oříšků a koření bez rašelinového charakteru.

Informace o značce

Glen Deveron je skotská palírna společnosti William Lawson Distillers Ltd. nacházející se ve městě Banff v hrabství Banffshire, jež vyrábí skotskou sladovou malt whisky.

Palírnu Glen Deveron založilo v roce 1962 konzorcium obchodníků - George Crawford, Morty Dykes a Bordie Hepburn. Byla založena pod názvem MacDuff. V roce 1972 koupil palírnu William Lawson a držitelem licence je John Dewar & Sons. Od roku 1983 se palírna jmenuje Glen Deveron. Vodu palírna bere z pramenů Gelly Burn a řeky Deveron. Tato palírna svou architekturou a zevnějškem nezapadá do tradice okolních palíren. Produkuje whisky značky Glen Deveron, nejpopulárnější je Glen Deveron 10 Y.O. s obsahem alkoholu 40 %. Tato whisky má lehkou a bohatou chuť bez rašelinového charakteru.

Jim Murray doporučuje: Medové aroma typické pro čistou sladovou Glen Deveron nejlépe vychutnáte, když ji podržíte na patře o něco déle než obvykle, aby se její delikátní sladkost smísila se suchou příchutí sladu.

Související produkty