Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Graacher Himmelreich Riesling kabinet 2017 0,75 l

Kód: 2626500
5 hodnocení
389 Kč 518,67 Kč / 1 l
Již se neprodává
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento kabinetní riesling zaujme svou vůní připomínající grapefruit, pomerančovou kůru a zralé broskve. Je nádherně svěže minerální s dlouhou dochutí. Velmi se hodí ke carpacciu z tuňáka, telecí kotletě, asijské kuchyni nebo uzenému lososu. Ideální podávat při 8-10 ° C. Hrozny pocházejí z vyhlášené vinice Graacher Himmelreich ležící na jihozápadním břehu řeky Mosely, kde má dostatek slunečního svitu. Půda je plná zvětralé břidlice, přes den akumuluje teplo, které potom vyzařuje dlouho do noci. Zároveň je na vinici dostatek vláhy i v sušších obdobích, a hrozny tak dozrávají do lahodné sladkosti. Teprve po plném dozrání jsou pečlivě sbírány a vybírány, část vinné šťávy se poté fermentuje v tisícilitrových dubových nádobách Fuder a druhá část v nerezových tancích. Až do jara následující roku po sklizni leží na kalech, teprve poté se víno jemně filtruje a lahvuje. Zbytkový cukr: 45,6 g/l. Kyseliny celkem: 9,1 g/l.

Informace o alergenech.

Graacher Himmelreich Riesling kabinet 2017 0,75 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Graacher Himmelreich Riesling kabinet 2017 0,75 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Graacher Himmelreich Riesling kabinet 2017 0,75 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Graacher Himmelreich Riesling kabinet 2017 0,75 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
% alkoholu: 8.5
Objem: 0,75 l
Výrobce: Bischöfliche Weingüter Trier
Země: Německo
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Na strmých svazích řek Mosel, Saar a Ruwer se nalézají nejstarší a zároveň nejkvalitnější vinice v Německu. Mírné klima a rozmanitost půdy, která je převážně břidlicového charakteru, poskytuje ideální podmínky pro pěstování a výrobu toho nejlepšího Ryzlinku rýnského. Svou jedinečnou kvalitou si získal mezinárodní uznání. A společnost Bischöfliche Weingüterrier Trier přispívá svou činností k uchování a kultivaci této jedinečné lokality.

Počátky nového vinařství

 V roce 1966 došlo ke sloučení tří významných vinařství v této oblasti – Bischöfliches Konvikt, Bischöfliches Priesterseminar a Hohe Domkirche. Byl tak položen základ dnešnímu vinařství Bischöfliche Weingüter Trier.  Celková plocha 130 hektarůje kombinací proslulých vinic okolo tří řek – Mosely, Saar a Ruwer. Nejkvalitnější vinice jsou: DHroner Hofberger (4,2 ha), Piesporter Goldtröpfchen (1,3 ha), Scharzhofberger (6,3 ha), Kanzemer Altenberg (5,9 ha) a Ayler Kup (10,2 ha). Na stráních okolo řeky Ruwer leží vinice Kaseler Nies´chen (3,1 ha). Dostatek kvalitních a rozmanitých vinic umožňuje společnosti produkovat skvělé rýnské ryzlinky odlišných charakterů. To činí z tohoto vinařství v moselském regionu vyhledávanou a velmi oblíbenou adresu.  Od roku 2003 vinařství Bischöfliche Weingüter Trier vlastní také jedinečné vinice Friedrich-Wilhelm-Gymnasium.

 

Moselské víno

Komplexnost moselských vínreflektuje samotnou přírodu. Na jedné straně je drsná krajina strmých břidlicových svahů a na straně druhé bujně zarostlé keře vinné révy. Vzájemně se tyto vlivy dostávají do dokonalé harmonie a výsledkem je jemný moselský ryzlink. Ovocná kyselinka a komplexní vůně přináší dokonalé kulinářské potěšení. Rozsáhlá kolekce vín sestává z řady DOM, která zastupuje typické regionální odrůdy hroznů, dále moselský riesling v klasickém kabinetním stylu, a nakonec i vína z prestižních vinic jako jsou DhronerHofberger, Scharzhofberger nebo KaselerNies´chen. Sekty a šumivá vína se v Bischöfliche Weingüter Trier vyrábí tradiční metodou kvašení v láhvi. Mezi takové patří Dom Riesling Sekt brut, Ayler Riesling Sekt brut nebo Scharzhofberger Sekt brut.

Cesta k budoucnosti

Od roku 2010 razí na vinicích a ve sklepích ředitel a enolog vinařství Bischöfliche WeingüterTrier Dr.Karsten Weyand motto: „méně je více“. Jeho hlavním cílem je neustále zvyšovat kvalitu vín a zároveň vyzdvihovat jejich mimořádné a typické vlastnosti.  To, že společnost vznikla spojením tří legendárních lokalit s odlišnými vlastnostmi vína, je vidět od roku 2011 i na novém pojetí presentace vinařství. Logo nyní kombinuje nejen erby všech tří původních vinařství a vizuálně podtrhuje jejich spojenectví, ale nově také odráží design z roku 1902. Nové etikety pomáhají zákazníkům v orientaci v celé šíři sortimentu. „Pyramida vín“ ze společnosti Bischöfliche Weingüter Trier ukazuje přehledně celou řadu vín a poskytuje vodítko k porozumění jejich rozmanitosti.

 

Výroba

Vinařství Bischöfliche Weingüter Trier používá při výrobě vína trvale udržitelné metody, které chrání cennou půdu, podporují růst vinné révy ve správné rovnováze s okolní přírodou a tím dodávají dokonale zralé hrozny. Sklizeň se ze 70 % provádí ručně. Klaus Backens a Stephen Bigus jsou manažery rozsáhlých vinic celé společnosti a dbají všech aspektů šetrného vinohradnictví.  Sklepmistr Johanes Becker nechává vinný mošt fermentovat zhruba z jedné třetiny v tradičních dubových sudech Fuder o obsahu 1000 litrů, zbývající část fermentuje v nerezových tancích. Sklepy společnosti mají rozlohu více než 30.000 čtverečních metrů, některé části pocházejí již z roku 600 našeho letopočtu. Nejstarší částí sklepů prochází starobylý vodovod pocházejí ještě z doby římské říše, který zásoboval vodou nedaleké císařské lázně Kaiserthermen.

Historie vinařství

V roce 1773 byl arcibiskupem Clemensem Václavem Saskem založen Bischöfliches Priesterseminar, původně pod jménem Seminariumlementinum. Nyní je to školící středisko římsko-katolické diecéze Trier pro kněží. Bischöfliches Priesterseminar má rozlohu 34 hektarů, včetně lokalit jako Erdneren Trepchen a Tritenheimer Apotheke na řece Mosele, vinici Kaseler Nies´chen na řece Ruwer a vinici Ayler Kup na řece Saar.

Hohe Domkirche (katedrála v Trevíru)

 Hohe Domkirche, neboli Vysoká Katedrála, je nejstarší kostel v Německu a na sever od Alp. Císař Konstantin, který ve čtvrtém století poskytl pronásledovaným křesťanům azyl, nechal katedrálu postavit za přispění biskupa Agritiuse v letech 310-320. Budova byla považována za největší kostel římské říše. Její historie je úzce spjata s vinařstvím. Dokumenty z roku 1249 dokazují, že členové arcidiecéze byli během sklizně osvobozeni od svých běžných náboženských povinností. Hohe Domkirche má ve vlastnictví 6 hektarů půdy Scharzhofbergu v Sárské oblasti. 

 

Bischöfliches Konvikt

V roce 1806 zřídil biskup Karl Manay v přístavním areálu školu, kterou později nazývali „malým seminářem“. Původní velikost budovy se zanedlouho ukázala jako nedostatečná. Vzhledem k velkému přílivu studentů došlo v 19. století k rozšíření komplexu za přispění soukromé charity, která pomáhala chlapcům z chudých rodin v přípravě na život duchovních. Biskupský seminář zahrnuje 38 hektarů vinic podél všech tří řek: Piesporter Goldtröpfchen a Avelsbacher na Mosele, Ayler Kup na řece Saar a vinice Eitelsbacher Marienholz a Kaseler Kehrnagel na řece Ruwer.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení