Postales Del Fin Del Mundo Sauvignon Blanc/Semillon 0,75 l Zobrazit větší

Postales Del Fin Del Mundo Sauvignon Blanc/Semillon 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 52 bodů

Země: ArgentinaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 12
1 x hodnoceno

Více informací

Víno má žlutou barvu se zelenkavými odlesky, vůně je ovocná, s tóny citrusů, limety a medu. Chuť je příjemná, velmi ovocná, s dobrou kyselinkou. Závěr je dlouhý a elegantní. Odrůda: 65% Sauvignon blanc a 35% Semillón. Skvělé jako aperitiv, vhodné k salátům, mořským plodům a jemným rybám. Ideální teplota podávání: 8oC - 10 oC.

Vinařství Bodega del Fin del Mundo založené v roce 1999 se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chanar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované, jsou ovlivňovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Pár slov o Semillónu:
Semillon tvoří více než 80% cuvée nejdražšího a nejznámějšího dezertního vína světa, Château d'Yquem. Zdá se být nejvhodnější odrůdou pro vína napadená ušlechtilou plísní Botrytis Cinerea, která koncentruje obsah hroznů a zintenzivňuje dojem z d'Yquem a dalších „pozdně sběrových“ dezertních vín. Vína s dominancí Semillónu mohou postrádat svěží aroma, ale zato mají poměrně plné tělo, s tendencí k nižší kyselince a nabývající „tučnosti“. Toto je profil odrůdy s podpůrnou rolí, která je většinou scelována s jinými odrůdami.

Související produkty