ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Darker Don

Filipínská společnost Bleeding Heart Rum Company, která má v portfoliu rum Don Papa, vytvořila rumový koktejl svému rumu přímo na míru. Koktejl nazvala Darker Don a opravdu se povedl. Má příjemnou a svěží chuť a především je velmi jednoduchý na přípravu

Recept na Darker Don

Ingredience

40 - 50 ml rumu Don Papa (zhruba velký panák)

15 ml šťávy z calamansi (lze nahradit limetkou - cca šťáva z jedné poloviny)

           calamansi je citrusový plod rostoucí pouze na Filipínách

100 ml zázvorového piva 

led

Postup:

Vymačkejte polovinu limetky a vlijte do vysoké sklenice. Přilijte rum Don Papa. Přidejte led. Doplňte zázvorovým pivem a důkladně promíchejte.

Nejlepší koktejly

Rumové koktejly jsou stále oblíbenější. Zcela určitě nejznámější je Mojito a hned za ním Cuba Libre. Existují ale i další skvělé rumové koktejly jako je populární koktejl Mai Tai, koktejl Barracuda a nesmíme zapomenou na koktejl Pina Colada. Milovníci míchaných nápojů ale nedají dopustit na koktejly, kde je základem vodka (například Martini Vodka) nebo tequila (Tequila Sunrise nebo Margarita). Fantastické koktejly jako je koktejl Manhattan nebo koktejl Cosmopolitan se dají namíchat z whisky a osvěžující koktejly lze namixovat i s proseccem (například Aperol Spritz). Fantazii se tady meze nekladou a každý si může koktejl dotvořit dle sebe.