Koktejl Americano

Koktejl Americano je osvěžující a lehký nápoj, který spojuje výraznou chuť Campari s jemným sladovým nádechem sladkého vermutu a svěžestí sodové vody. Tento klasický italský koktejl je ideální volbou pro ty, kteří hledají vyváženou kombinaci hořkosti a sladkosti v jednom drinku. Díky své nízké alkoholové síle je Americano drink skvělý pro příjemné posezení s přáteli v jakoukoli denní dobu.

HISTORIE KOKTEJLU AMERICANO

Koktejl Americano má své kořeny v Itálii, kde byl poprvé připraven kolem roku 1860 v milánské kavárně Gaspare Campariho, známého tvůrce hořkého aperitivu Campari. Původně se koktejl nazýval Milano-Torino podle svého hlavního složení: Campari (z Milána) a sladký vermut (z Turína). Po první světové válce se nápoj stal velmi oblíbeným mezi americkými turisty, a tak získal nový název "Americano". Tato jednoduchá a přesto sofistikovaná kombinace chutí z něj činí nadčasový aperitiv, který si získal místo v srdcích milovníků koktejlů po celém světě.

RECEPT NA KOKTEJL AMERICANO

INGREDIENCE:

30 ml Campari

30 ml sladkého vermutu ( Carpano Antica Formula nebo Martini Rosso)

Soda nebo perlivá voda 

Plátek pomeranče nebo citronu na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY:

Do sklenice typu Old Fashioned vložte několik kostek ledu. Nalijte Campari a sladký vermut. Lehce promíchejte, aby se ingredience propojily. Dolijte sodou podle chuti. Ozdobte plátkem pomeranče nebo citronu.

KOKTEJLY ZALOŽENÉ NA VERMUTU:

Sladký vermut je skvělým základem pro mnoho koktejlů, díky své komplexní a bohaté chuti. Kromě koktejlu Americano můžete vyzkoušet i další skvělé koktejly:

Negroni: intenzivní koktejl, jehož základem je Campari, gin a sladký vermut, který nabízí vyváženou hořkosladkou chuť.

Manhattan: klasický whisky koktejl, hlavní ingrediencí je bourbon, sladký vermut a Angostura bitters.

Boulevardier: silný a lahodný nápoj kombinující bourbon, Campari a sladký vermut.

Kromě vermutových koktejlů existují i další skvělé koktejly založené na různých destilátech jako jsou rumové koktejly, vodka drinky nebo koktejly založené na whisky, které nabízejí pestrou škálu chutí a stylů pro každý vkus.