Cena

Stáří

Calvados

Calvados je destilát vyrobený z jablečného moštu, který později stárne v dubových sudech. Pochází z Normandie, která je pověstná svým přímořským podnebím, jemně zvlněnou krajinou a množstvím unikátních vodních zdrojů.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
To vše vytváří nenapodobitelné podmínky pro pěstování jabloní. Calvados je chráněná značka a takto může být označen pouze jablečný destilát vyrobený ve výše uvedeném regionu. Tento jablečný destilát dostal název podle španělské válečné lodi, která se jmenovala El Calvador. Tato fregata španělské armády ztroskotala roku 1588 na francouzském skalnatém pobřeží a z El Calvador se rázem stalo Calvados. Nejdříve se tak říkalo skále, na které loď skončila, pak celému pobřeží a posléze celé oblasti.
Výroba calvadosu je pro francouzské výrobce vysoce prestižní záležitost. Při výrobě calvadosu se tak může používat až 40 odrůd sladkých, hořkých, hořkosladkých a kyselých jablek. Na proces míchání a zrání je kladen mimořádný důraz. Tajemství výroby se mezi sklepmistry dědí po celé generace. Špičkový calvados je jemný a vyvážený. Můžeme v něm vychutnat příchuť zralých jablek, vanilky, mandlí a dřeva, kterou získává během svého mnohaletého zrání v dubových sudech.
Zobrazit méně informací

Calvados  Počet produktů: 7