Portské – výroba jako ve středověku

Přestože výroba portského prošla od svého vzniku mnoha změnami, stále se nachází víceméně ve stavu, v jakém byla zhruba před 100 lety. Vinaři jsou pevně přesvědčeni, že právě tradiční postupy zvyšují kvalitu jejich portského vína, a proto zde nenajdeme až na výjimky moderní technologie. Modernizaci však často zabraňují také drsné přírodní podmínky, a tak dosud koncem srpna a začátkem září můžeme vidět tisíce drobných postav pobíhajících po strmých svazích a sbírajících hrozny. Většina sběračů je pravidelně rekrutována z řad obyvatel nejsevernější části Portugalska, z hor, ze kterých si tito lidé na několik týdnů každoročně přichází přivydělat do Doura.

Šlapání vína

Obrázek článku

Hrozny jsou z vinic snášeny na farmy do údolí a zde jsou dále zpracovávány. Lisování probíhá velice tradičním způsobem – šlapáním. Skupina mužů se chytne kolem ramen a v řadě se zvolna pohybují dopředu a zpět. Velmi pomalu souběžně zvedají nohy a velmi šetrně tak oddělují mošt od slupek a třapin. Hlavním důvodem pro zachování této tradice je ale opět snaha o udržení vysoké kvality. Šlapání je však velmi náročné na lidskou práci, a firmy proto stále častěji volí náhradní řešení pomocí mechanických strojů.

Výroba portského

 Vylisovaný mošt se nechá kvasit až do obsahu alkoholu okolo 7%, poté je kvašení zastaveno přidáním vinného neutrálního destilátu z vína vysoké kvality o obsahu alkoholu 77%. Jedná se o fortifikaci, neboli dolihování. Přes zimu je již hotové víno uskladněno přímo na farmách a teprve počátkem jara putuje do sklepů na pobřeží. Dříve bývaly sudy s vínem přepravovány speciálními loděmi, tzv. BarcosRabelos. Dnes však tuto tradiční plavbu plně nahradila kamionová doprava. 

Uskladnění a zrání

Naprostá většina vinných sklepů je umístěna v městečku Vila Nova de Gaia, které leží přímo naproti Portu-na levém břehu řeky Douro. Díky přímořskému podnebí a poloze na severním svahu jsou zde velice stabilní teplotní podmínky, ideální pro letité vyzrávání vína. Ve sklepích jsou srovnány stovky dubových sudů, v nichž víno zraje minimálně další 2 roky, než je lahvováno.

Odrůdy vinné révy

K výrobě portského vína je povoleno používat zhruba 80 odrůd vinné révy. Z toho je pěstována zhruba jedna třetina a pouze 5 odrůd dává vína nejvyšší kvality. Jedná se o TourigaNacional, TintaRoriz, TintaBarroca, TintoCão, a TourigaFrancesa. Touriga Nacional je v dnešní době považována za vůbec nejlepší odrůdu pro výrobu portských vín.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení