Pircher Vogelbeergeist Jeřabina 0,7 l Zobrazit větší

Pircher Vogelbeergeist Jeřabina 0,7 l

829 Kčs DPH (1 184 Kč/l)

Běžná cena 880 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 165 bodů

Objem: 0,7 lDruh destilátu nebo likéru: Ostatní
% alkoholu: 40
7 x hodnoceno

Více informací

Pálenka z jeřabin společnosti Pircher je vynikající nápoj, v každém případě mimořádný a neobvyklý. Rozhodně stojí za ochutnání. Ručně trhané jeřabiny se svým zvláštním aroma jsou základem pro jemnou pálenku z domu Pircher, jejiž jménem ručíme za nejvyšší kvalitu. Pálenka je v nádherných starobylých lékarnických láhvích a elegantním tubusu.
100% destilátHistorie
„ars distillandi aurum potabile“ – „tekuté zlato destilačního umění“, tak se ve středověku nazývaly obzvláště vydařené destiláty. Lihovar Pircher zůstal těmto nárokům věrný po celou svou historii. Jeho počátky sahají do doby založení Řádu německých rytířů okolo roku 1198. Kolem roku 1215 daroval císař Friedrich II. klášterním bratrům z Lana kostel. Ve stejné době jim papež Bonifác IX. předal i lanskou farnost. O tehdejším provozu lihovaru se moc zpráv nedochovalo. Oficiální zahájení činnosti lihovaru spadá až do roku 1884, kdy byl zrušen klášter Řádu německých rytířů. V polovině 19. století převzali klášterní sklep tři sourozenci ze selské a sadovnické rodiny Pircherových. Díky jejich zkušenostem se zpracováním ovoce začal lihovar brzy vyrábět vedle tradičních čistých pálenek i silné aromatické přírodní pálenky, jejichž obliba začala stoupat. Na konci 70.let se výroba přesunula do větších budov v Bozen-Meran na ulici Schnellstraße.
Distilerie Pircher má dodnes pověst vynikajícího výrobce pálenek a ovocných likérů. Destilací ročně projde více než 25 000 tun ovoce. I přes velké množství je jméno Pircher zárukou vysokého standardu. Od výběru ovoce přes optimální proces destilace a kontroly výroby až po jedinečné umění vyrobit trvale vrcholně hodnotná cuvée zůstává palírna věrná historickému nároku: „ars distillandi aurum potabile“.
Lékárnické láhve
Slova jako tradice, umění a technologie se promítají do těchto nádherných tradičních lékarnických láhví, jež představují nejznámější a nejvýznamnější výrobky tohoto podniku. Tradice ve výběru surovin a jejich zpracování, umění ve výběru a mísení destilátů, to vše zaručuje neměnnou kvalitu a rafinované cuveé. Technologie se řídí těmi nejpokročilejšími evropskými postupy. Potěší Vás především chutí a zároveň překvapí elegantním vzhledem. Firma Pircher, kde se výrobek vyrábí a plní, je zárukou nejvyšší kvality.

Související produkty