Mount Gay

Historie palírny Mount Gay sahá hluboko do historie, a to konkrétně do roku 1703, kdy je doložena první produkce rumu. Jedná se o datum, kam sahají nejstarší zmínky o výrobě rumu na stejném místě, kde palírna stojí i dnes. Co vše se za tu dobu událo, dnes však můžeme pouze odhadovat. Nicméně i tak s jistotou víme, že právě rumy Mount Gay se řadí mezi ty opravdu nejstarší značky rumů. Rozhodně ji ale můžeme zařadit na první místo mezi značkami jakožto nejdéle kontinuálně vyráběný karibský rum.

#ShowMore# 

Název palírny Mount Gay

Palírna Mount Gay za svůj název vděčí jak místu, kde se nachází, tak i člověku, který se o jeho výrobu velmi zasloužil. První slovo Mount je odvozeno od Mount Gilboa na Barbadosu, což je místo, kde se palírna nachází. Druhá část názvu pochází od jména John Gay Alleyn, kterého si výrobce najal, aby se postaral o výrobu a prodej rumu. Práce tohoto muže (jehož pozici bychom podle dnešních měřítek mohli nazvat jako pozici manažera) byla natolik efektivní, že se po jeho smrti v roce 1801 stalo jeho jméno součástí nového názvu – Mount Gay.

Výroba rumu Mount Gay

Výrobci rumů, ať již pocházejí z Jamajky, Kuby, Dominikánské republiky nebo pevninské Kolumbie či Panamy, kladou vždy obrovský důraz na kvalitu a dodržování tradičních postupů výroby. V palírně Mount Gay jdou ale přece jen o něco dál. Kde jinde totiž mohou říci, že se proces výroby za celá staletí nezměnil.  Bajanská voda z místní říčky filtrovaná přes mořské korály a přírodní kvasnice vytváří pomyslný základ rumů Mount Gay. Fermentace a následná destilace probíhá dvojím způsobem. Buď fermentace probíhá v uzavřených tancích a následná destilace potom v koloně nebo se fermentuje v otevřených kádích pod širým nebem a poté se destiluje v kotlích. Tyto dva typy destilátů spolu následně zrají v sudech po bourbonu a Tennessee whiskey. Výsledný nápoj je potom nejenom koncert chutí, ale také jedinečný chuťový zážitek, který si každý fanoušek těch nejkvalitnějších rumů s jistotou zapamatuje.

Master Blender

V rumových palírnách hraje obrovskou roli také Master Blender, který zodpovídá nejenom za chutě všech rumů celé značky, ale je zároveň i neoficiálním ambasadorem pro celý svět. Právě on totiž symbolizuje jak celý proces výroby, tak i finální produkt, který se dostává na trh. V současné době je hlavní master blenderkou Trudiann Branker, jejímž předchůdcem byl dnes již legendární Allan Smith.

3 položek celkem
Mount Gay 1703 Black Barrel
749 Kč
Kód: 1313150
Mount Gay 1703 Master Select
4 699 Kč
Kód: 1313200
Mount Gay X.O.
1 299 Kč
Kód: 1313195

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem