Bruichladdich Octomore 7.1 Edition 0,7 l Zobrazit větší

Bruichladdich Octomore 7.1 Edition 0,7 l

1065420

Již se neprodává

Nákupem získáte: 760 bodů

Země: SkotskoOblast: Islay
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 57Stáří: 5 let
11 x hodnoceno

Více informací

Octomore 7.1 Edition je Islay single malt whisky palírny Bruichladdich, s téměř TROJNÁSOBNOU rašelinnou příchutí než jakákoliv dnes existující whisky. Navázala na předchozí edici Octomore a dokázala ji i překonat v jednotkách úrovně rašelinnosti : ppm 208.

Informace o značce

Palírnu Bruichladdich založili v roce 1881 Robert, William a John Harveyovi. Stavbu navrhl a realizoval Barret Harvey. Krátkou přestávku měla palírna ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Od roku 1968 vlastnila palírnu společnost Invergordon Distillers a v roce 1995 byla palírna uzavřena. Nebyla však definitivně zlikvidována.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Byla plně zrenovována, staré zařízení rozebráno, opraveno a znovu složeno. Majitelé se chlubí tím, že v palírně není jediný počítač a nazývají palírnu opravdu pracujícím muzeem. Koncem roku 2000 ji koupil Murray McDavid a byla znovu otevřena. První destilace v obnovené palírně proběhla v 08:23 hodin 29. května 2001, tedy 120 let od založení.

Palírna se nachází na břehu jezera Loch Indaal. Vody jezera vyvěrají z horniny bohaté na železo a tečou po rašelině. Na rozdíl od jiných palíren na ostrově Islay, neleží palírna Bruichladdich těsně u moře - je oddělena pobřežní cestou. V překladu Bruichladdich znamená kopec na břehu. Až do roku 2009 se honosila titulem nejzápadnější palírna, o tento titul ji ale připravila palírna Abhainn Dearg, která je postavená na ostrově Isle of Lewis. Palírna také na svých webových stránkách nabízí pohled na výrobu a vše, co se kolem děje prostřednictvím webových kamer v živém přenosu. V roce 2002 byla v palírně jako v jedné z mála ve Skotsku otevřena vlastní stáčírna whisky.

Zobrazit méně informací

Související produkty