Bushmills Red Bush 0,7 l Zobrazit větší

Bushmills Red Bush 0,7 l

419 Kčs DPH (599 Kč/l)

Běžná cena 480 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 83 bodů

Země: SkotskoStáří: nejméně 3 roky
Objem: 0,7 lDruh whisky: Blended
% alkoholu: 40
4 x hodnoceno

Více informací

Bushmills Red Bush je skvěle vyvážená irská whiskey dotáhnutá k dokonalosti zráním v amerických bílých dubových sudech po bourbonu. Vynikající poměr kvality a ceny.

Informace o značce

Od patnáctého století začala být irská whiskey exportována do zahraničí a stala se oblíbenou na dvoře Alžběty I. V roce 1608 král James I. udělil první licenci na destilaci whiskey v dějinách – Bushmills Distillery v Irsku. Palírna Bushmills je nejstarší palírnou v Irsku a dost možná i na světě. Řádně registrována byla ale až v roce 1784. Během 19. století byla nesmírně populární v USA. Narozdíl od jiných palíren, které byly po vyhlášení prohibice v USA nuceny zavřít, Bushmills přežila a po znovuotevření obchodu se vrátila na vrchol popularity.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Bushmills je městečko v Severním Irsku, které je svou polohou, podnebím a geologickým složením půdy nejblíže ke Skotsku. Název vznikl podle řeky Bush, která protéká městečkem. Tato 1000 letá voda se také využívá při procesu výroby Bushmills irské whiskey.

Bushmills je dnes jedinou značkou irské whiskey, jejíž všechny výrobní etapy jsou realizovány pod jednou střechou. I přesto, že se při vytváření využívá proces trojnásobné destilace a kotlíkové výroby, představuje jediného zástupce tzv. sladového stylu. Je to díky tomu, že se k výrobě využívá pouze a výlučně sladový ječmen. Palírna vyrábí míchanou whisky Bushmills Original a sladové whisky Bushmills Single Malt ve věku 10, 16 a 21let. Specialitou je pak Black Bush - míchaná whisky, vyráběná převážně ze sladových whisky.

Zobrazit méně informací

Související produkty