Edradour 12 Y.O. Caledonia 0,7 l Zobrazit větší

Edradour 12 Y.O. Caledonia 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 330 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 12 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 46
8 x hodnoceno

Více informací

Edradour 12 Y.O. Calendonia má aroma čokoládového krému. V chuti vínově ovocnou sladkost střídá vyzrálé dřevo, za kterým následuje špetka aromatického koření. Závěr je hořce čokoládový.

Edradour 12 Y.O. Calendonia je speciální limitovaná edice ze sudu po sherry. Skotský skladatel a zpěvák Dougie Maclean vybral tento jediný sud s whisky z roku 1997 jako součást oslav „Homecoming“ a pojmenoval ho po své nejslavnější písni Caledonia. Název Caledonia je staré latinské pojmenování pro zemi na sever od římské provincie Britannia, čili dnešní Skotsko.

Informace o značce

Palírna byla založena v r. 1825 skupinou místních farmářů. Jméno Edradour používá od roku 1837. Palírna Edradour je nejmenší (legální) palírnou ve Skotsku a možná i ve světě. Rovněž destilační kotle jsou nejmenší ve Skotsku. Palírna má pouze tři zaměstnance a produkuje pouhých 12 sudů whisky týdně (cca 240 000 lahví ročně, cože je objem, který větší palírny vyrobí za týden). Při výrobě whisky se zde používá tradičního vybavení a technologií. Jméno Edradour pochází z gaelského Edred dobhar, což znamená pramen krále Edreda. Dlouho se používala pouze do vatted a míchaných whisky. Od roku 1986 se produkuje i jako single malt, nejčastěji jako 10-letá. Po roce 2002, kdy palírnu koupila společnost Signatory, byla na trh uvedena řada speciálních ročníkových plnění. Série SFTC (Straight From The Cask) obsahuje whisky v sudové síle, nefiltrovanou za studena, která strávila posledních několik měsíců v sudech po různých vínech a destilátech. Rašelinná verze whisky Edradour se stáčí pod jménem Ballechin.

Související produkty