Glengoyne 18 Y.O. 1 l Zobrazit větší

Glengoyne 18 Y.O. 1 l

1056728

Již se neprodává

Nákupem získáte: 439 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 18 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 43
7 x hodnoceno

Více informací

Glengoyne 18 Y.O. má příjemně jemné aroma s tóny hořkých mandlí. V chuti dominuje záplava červených jablek, melounů a banánů, poté přechází do horké ovesné kaše, posypané hnědým cukrem. Závěr je středně dlouhý s vanilkovým nádechem.

Informace o značce

Palírnu Glengoyne založil v roce 1833 George Connell. Palírna vystřídala několik názvů, do roku 1840 se jmenovala Glenguin, do roku 1876 Burnfoot, do roku 1905 Glen Guin, do roku 1931 byla mimo provoz a do provozu byla uvedena už s dnešním názvem. Palírnu téměř 100 let vlastnila společnost Lang Brothers a dnes palírnu vlastní Ian Macleod & Co. Vodu bere palírna z pramenů v Campsie Hills.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Jednou ze zajímavostí této palírny je to, že pomyslná čára oddělující oblasti Higlands a Lowlands prochází touto palírnou. Whisky Glengoyne se destiluje v Highlands, ale zraje v Lowlands.

Další zajímavostí je, že palírna má tři destilační přístroje, ale neprovádí trojnásobnou destilaci. Dva z nich jsou lihové a poměrně malých rozměrů. Whisky je zde tedy ve větším kontaktu s mědí, což se jistě odráží i na výsledné chuti. Whisky zraje převážně v sudech již jednou použitých po sherry Palo Cortado, menší část po sherry Amontillado ze španělského Jerezu. Ve viktroriánských dobách byla destilována třikrát, dnes je destilována dvakrát.

Zobrazit méně informací

Související produkty