Highland Park Leif Eriksson 0,7 l Zobrazit větší

Highland Park Leif Eriksson 0,7 l

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 499 bodů

Země: SkotskoOblast: Islands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 40Stáří: minimálně 15 let
7 x hodnoceno

Více informací

Highland Park Leif Eriksson je limitovaná edice whisky, která spatřila světlo světa ve finální podobě v roce 2011 na počest prvního Evropana, který stanul na březích Severní Ameriky – Leifa Erikssona. Zrání probíhalo celé v sudech z amerického dubu.  Barva je zlatá a vůně kořenitá, s doteky pomeranče, medové sladkosti nebo dubu. Chuť je jemná, mírně po vanilce se sladkými tóny sladu s dotekem hroznů.

Informace o značce

Palírna Highland Park stojí na okraji města Kirkwall na ostrově Orkneje na travnatých svazích nad rušnou zátokou Scapa Flow. Palírna se pyšní hrdým označením nejsevernější palírna Skotska (o tento titul se jí nyní snaží připravit nově vzniklá palírna Blackwood, která stojí ještě severněji, je natolik nová, že v ní zatím nedozrála žádná whisky). Historie palírny sahá až do roku 1798, kdy ji založil David Robertson a stojí na místě někdejší ilegální palírny, kterou spravoval Magnus Eunson, místní kazatel. Ukrýval whisky v několika chytře vybraných skrýších, a tak se mu dařilo unikat daňovým úředníkům. Často ji prý schovával v kostele, či v rakvích.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

V roce 1890 koupili palírnu společně James Grant (majitel Glenlivet) a William Stuart (majitel Miltonduff). V roce 1898 Grant odkoupil Stuartův podíl a provedl přestavbu, při níž zvýšil počet destilačních kotlů ze dvou na čtyři. Lihovar vyráběl whisky načerno již od 90. let 18. století, ale licenci obdržel až v roce 1825. Nyní palírnu vlastní společnost Highland Distilleries a licenci vlastní James Grant & Co. Vodu bere palírna z pramenů Cattie Maggie´s Pool. Vyrábí se zde whisky ve stáří 12, 15, 16, 18, 25 a 30 let a dále potom příležitostná plnění. Na trhu jsou k dostání i plnění z nezávislých stáčíren. Whisky se též používá do blended whisky, např. Long John, nebo Famous Grouse.

Zobrazit méně informací

Související produkty