Jack Daniel's Master Distiller Edition No.3 0,7 l Zobrazit větší

Jack Daniel's Master Distiller Edition No.3 0,7 l

1242058

Již se neprodává

Nákupem získáte: 198 bodů

Země: USAObjem: 0,7 l
Druh whisky: Tennessee whiskey% alkoholu: 43%
Stáří: neuvedeno
4 x hodnoceno

Více informací

Jack Daniel’s Master Distiller Edition je nová limitovaná edice pro fanoušky této značky. V historii palírny bylo pouze sedm mužů, kteří dohlíželi na provoz a výrobní postupy této legendární whiskey. Edice Master Distiller jim tímto chce vzdát hold. Každá ze sedmi lahví této edice bude věnovaná jednomu z těchto mužů. No.3 je věnována muži jménem Lemuel “Lem” Tolley, což je Jackův prasynovec, který zastával v letech 1941 – 1964 funkci Master Destillera.

Jedná se o sběratelskou limitovanou edici, každá láhev nese svoje unikátní číslo. Poslední kusy, doprodej edice.

Informace o značce

Lynchburg je malé městečko ve státě Tennessee. Je to jediné místo, kde se Jack Daniel’s Tennessee Whiskey vyrábí a zároveň jediné místo, kde paradoxně stále trvá prohibice od roku 1909. Platí tu zákaz konzumace alkoholu ve veřejných prostorách a alkohol nepořídíte ani v obchodě. Jedině za branou lihovaru Jack Daniel’s tento takzvaně suchý zákon neplatí.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Pan Jack Daniel se začal výrobě whiskey věnovat už ve svých sedmi letech, kdy přijal práci u luteránského pastora Dana Calla vlastnícího i lihovar. V roce 1863 u pastora převážilo duchovno nad whiskey, a proto nabídl tehdy 13letému Jackovi, aby po něm výrobu whiskey převzal. Ten se prozíravě chopil příležitosti a postupně se mu podařilo z malé lokální značky vytvořit celosvětový fenomén. Nejprve přesunul lihovar k prameni vody vytékajícímu z vápencové jeskyně v Lynchburgu. Tato voda měla jen 13 °C a především neobsahovala železo, největšího nepřítele whiskey. O několik let později, přesněji v roce 1866, si svůj lihovar jako první zaregistroval. Lihovar Jack Daniel´s je tak nejstarší americkou registrovanou palírnou. Tato palírna je centrem dění dodnes, právě tudy protéká každá kapka Jack Daniel’s Tennessee Whiskey.

V historii firmy ale nejsou jenom jednoduché kapitoly. V nelehkých časech prohibice musela být  přestěhována do St .Louis ve státě Missoury a pak dále do Alabamy a nakonec byla donucena přestat s výrobou úplně.

Jack Daniel neměl ani ženu ani děti, ale destilerii moudře odkázal svému synovci, který se jmenoval Lem Motlow a byl jeho účetním. Ten si počínal velmi zdatně a dovedl firmu znovu obnovit v roce 1933 na původním místě v Lynchburgu. Po své smrti v roce 1947 připadla jeho neméně schopným dětem. Destilerie si zvláště váží těch zákazníků, kteří si objednají celý sud whisky, ti pak mají právo mít svůj štítek ve firemní síni slávy.

 Jack Daniel věřil, že „Každý den, kdy ji děláme, ji uděláme, jak nejlépe dovedeme.“ To pro něj znamenalo zjemňovat whiskey kapku po kapce proléváním třímetrovou vrstvou dřevěného uhlí z javoru cukrodárného. Tento způsob, neboli Charcoal Mellowing jí dodává tu jedinečnou jemnost, na kterou si lidé u whiskey Jack Daniel’s zvykli a očekávají ji. Dělá z Jack Daniel’s to, čím je - Tennessee Whiskey, nikoli bourbon. Vytváří bohatou chuť naší whiskey ještě předtím, než plně dozraje v sudech jejich vlastní výroby.

Zobrazit méně informací

Související produkty