Metaxa AEN 0,7 l

114 990 Kčs DPH (164 271 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 22998 bodů

Země: ŘeckoObjem: 0,7 l
% alkoholu: 45.3
140 x hodnoceno

Více informací

Ze samého srdce METAXA pochází AEN, nejvzácnější řecký destilát, jaký byl kdy vytvořen. Za tímto starodávným slovem, které znamená „navždy“, se skrývá elixír z více než 200 směsí z původního sudu č. 1. Jedinečná láhev z limitované edice pouhých 1888 křišťálových karaf vyrobených na oslavu 120ti let historie značky! Metaxa AEN je jedinečný produkt, výjimečná investice, příležitost, která se nebude opakovat.

Metaxa zraje v čase. Její počátek objevíme v roce 1888, kdy Spyros Metaxa stvořil originální destilát plný hřejivého slunce Attiky. Už v této době se začala psát historie AEN, nápoje, který čekal mnoho let v těch nejhlubších sklepeních Metaxa na svůj triumf. Ten přichází dnes, 120 let po objevení receptury Metaxy.

Na oslavu 120tileté historie a mezinárodního úspěchu je na trh uveden ojedinělý produkt - Metaxa AEN. Pro celý svět bylo naplněno pouze 1888 křišťálových karaf drahocennou tekutinou legendárního Sudu číslo 1. Sud číslo 1 střeží dědictví Metaxy, je nejstarším z tisíců sudů ve sklepeních. Více než osmdesát let míchání a zrání těch nejlepších aux-de-vie, které pečlivě vybírá Blend master z něj činí symbol značky.

Metaxa AEN je obdařena mimořádně silným obsahem alkoholu 45,3 %. Vyniká teplou, výraznou a zaoblenou chutí s hlubokým mahagonovým zabarvením a bronzovými odlesky. Struktura je jemná, jako lehce tkané hedvábí a buket intenzivní, komplexní a velmi sofistikovaný.

Ručně vyrobený křišťálový dekanter zlacený dvaceti karátovým zlatem je důstojným ochráncem, jakého si tato vzácná tekutina rozhodně zaslouží. Láhev je velmi elegantní a jemná, stejně jako tekutina uvnitř. Každá nese své unikátní číslo. 

K láhvi dostanete zdarma dvě originální sklenice vyrobené z křišťálového skla, které podtrhují výjimečnost této investiční a sběratelské láhve.

Informace o značce

Historie tradičního řeckého alkoholického nápoje Metaxa sahá až do roku 1888, kdy Spyros Metaxas přivedl na svět vůbec první láhev této jedinečné řecké brandy. Netrvalo dlouho a Metaxa si začala budovat své skvělé jméno také mimo své domovské území. Jedinečnost nápoje Metaxa podtrhuje také fakt, že tento alkoholický nápoj tvoří mezi ostatními zrajícími destiláty zcela zvláštní kategorii.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

První část produkce Metaxy začíná dvojitou destilací několika různých vín (hlavně ze sušených hroznů odrůd Savatiano, Sultana a Rhoditis). Výsledný destilát je uložen ve sklepích, v relativně malých (300-350 L), zbrusu nových dubových sudech, obvykle francouzských. Tím se zpomaluje přenos chuti mezi sudem a alkoholem v něm obsaženým, výsledkem je jemnější a rafinovanější chuť konečného výrobku. Některé z destilátů jsou přesunuty pro další zrání do velkých sudů. Ty se pak používají k hlavní části směsi. Doba zrání může být od tří (tři hvězdičky) do 30 let (Grand Reserve).

Ve druhé části procesu, který se děje současně s první, zrají bílá vína v použitých sudech od Metaxy. To víno získá hlubokou karamelovou barvu s velmi bohatou vůní, charakteristických pro vína moschatto. Patří mezi ně vůně sušeného ovoce, levandule, bílých růží a náznaky různých koření. Výsledná chuť je bohatá a sladká.

Třetí část procesu je nejvíce střeženým tajemstvím společnosti a jen málo lidí zná přesný postup a přesný recept. Směs je připravena z různých koření, růžových lístků a dalších rostlinných látek určených k aromatizaci. Konečný produkt má velmi komplexní a aromatické znaky, skládající se z vůní růží, pepře, bobkového listu, skořice a muškátového oříšku. Takto připravené směsi je umožněno rozvíjet své chuti po dobu nejméně šesti měsíců. Pak je po ochlazení na -6 °C přefiltrována. Tyto tři směsi jsou smíchány v konečné fázi procesu, tak aby byla co nejvěrněji udržena kvalita, chuť, barva a vůně brandy.

Zobrazit méně informací

Související produkty