Whiskybraní - encyklopedie whisky

Již se neprodává

Nákupem získáte: 640 bodů

18 x hodnoceno

Více informací

Whiskybraní je encyklopedie plná výrobních postupů, značek, dat a čísel s množstvím odborných termínů. Právě tímto podrobným pohledem zejména na základní suroviny a celý proces výroby skotské whisky a průběžným srovnáváním s ostatními destiláty se Whiskybraní odlišuje od řady dalších publikací, které se objevují na trhu.

Při psaní souboru knih autor plně zužitkoval především unikátní možnost navštívit všechny skotské palírny, jichž je více než 100, kde hovořil s jejich řediteli a pracovníky, v několika z těchto palíren potom dokonce strávil několik dnů přímo ve výrobě. Díky množství kladených otázek, podrobným poznámkám a fotografické dokumentaci krok za krokem byl autor s to začít chápat zjevné i mnohdy skryté nuance vnitřně nesmírně bohatého světa whisky. Totéž platí o firmách, které dodávají rašelinu, slad, kvasnice, karamel, sudy, láhve, uzávěry, etikety, obaly či skladují, stáčejí, lahvují nebo prodávají skotskou whisky. Vyústěním jsou popis a organoleptika jednotlivých palíren a značek. Svatopluk Buchlovský věnoval sběru dat pro svůj soubor 4 knih celá dva roky.

Vzhledem k tomu, že zejména první dva díly jsou určeny rovněž vysokoškolským studentům, bylo nezbytné místy zapracovat na odpovídající úrovni některé související otázky z oboru biologie, chemie, kvasné a destilační technologie.

Související produkty