Havana Club 3 Y.O. 1 l Zobrazit větší

Havana Club 3 Y.O. 1 l

499 Kčs DPH (499 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 99 bodů

Země: KubaStáří: 3 roky
Objem: 1 l% alkoholu: 40
45 x hodnoceno

Více informací

Rum Havana Club 3 Y.O. se řadí mezi nejprestižnější bílé rumy pocházející z Kuby. Má jemně zlatou barvu, vůni vanilky a karamelu, lehce nasládlou chuť po dubu. Je suchý a jemný.

Informace o značce

Havana Club je značka, pod níž se v Santa Cruz del Norte v severovýchodní části Kuby vyrábí několik alkoholických rumových nápojů. Je značkou, která se nedá srovnávat s žádnou jinou, je spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Tuto dnes jedinou mezinárodně uznávanou značku kubánského rumu založil v roce 1878 José Arechabala.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Po kubánské revoluci v roce 1959 byla společnost kubánskou vládou znárodněna. Rodina Arechabalových emigrovala do Španělska a poté do Spojených států. Od roku 1994 je tento známý rum vyráběn pod hlavičkou společnosti Havana Club International, což je joint venture, kterou vlastní stejným dílem kubánský stát a francouzská firma vyrábějící alkoholické nápoje Pernod Ricard.

Za pravý a velice kvalitní kubánský rum se Havana Club považuje kvůli pečlivosti výroby, jakou prochází. Ta se skládá z mnoha částí, které musejí být naprosto přesně dodrženy již po mnoho a mnoho let, aby tak byla zachována vysoká kvalita a také dodržena tradice, s jakou se rum značky Havana Club od roku 1878 vyrábí.

Vše začíná u cukrové třtiny, která musí být velice pečlivě vybírána. Důležité je také to, jak dlouho rum bude zrát. Každý druh zraje jinak dlouho, ale tento čas musí být přesně dodržen (např. Havana Club A?ejo Blanco zraje 18 měsíců). Neméně důležité beze sporu je i to, kde rum zraje - jsou to dubové sudy z amerického bílého dubu, ve kterých předtím zrál bourbon. Co se týče výstupní kontroly, tak je vše sledováno mnoha odborníky, kteří využívají ty nejmodernější přístroje. Přesto má ale poslední slovo Master Destillero, strážce tajemství tradic.

O věhlas Havana Club rumu se zasloužila paradoxně prohibice v USA, která vyvolala velký příliv slavných osobností té doby na Kubu, kde koktejly tekly proudem. Ernest Hemingway, Marlene Dietrich i Gary Cooper si oblíbili kubánský rum pro jeho jemnou chuť a množství koktejlů, jejichž je základem.

Zobrazit méně informací

Související produkty