ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 0,75 l

Kód: 2688600
369 Kč 492 Kč / 1 l
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sibling Rivalry Pink má krásnou vůni šťavnatého melounu, v chuti můžeme ucítit jablkový koláč. Lehké a příjemné. Toto růžové víno vzešlo ze sourozenecké rivality, často podobné spojení červené a bílé nebo dne a noci. Tři bratři Speckové, kteří vlastní vinařství Henry of Pelham však tuto rivalitu pozitivně přetvořili do vín řady Sibling Rivaltry (sourozenecká rivalita). Toto cuvée z odrůd Gamay, Pinot Noir a Cabernet Sauvignon vyjadřuje sjednocení sourozeneckého ducha. Nabízí propojení letního chladnějšího večera a teplých zimních dnů. Jde o prolínání zimní červené a letní bílé typické pro Kanadu. Hrozny jsou lehce rozdrceny a vinná šťáva poté vytéká volně ze slupek po dobu 24 hodin. Fermentace probíhá v nerezových tancích. Ideální kombinace k odpolednímu grilování spojenému s burgery, sendviči či saláty.

Informace o alergenech.

Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 2018 0,75 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 2018 0,75 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 2018 0,75 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 2018 0,75 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
% alkoholu: 11.2
Objem: 0,75 l
Výrobce: Henry of Pelham
Země: Kanada
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Henry of Pelham je založeno na rodinné tradici již šesti generací. Současnými majiteli jsou tři bratři: Paul, Matthew a Daniel Speck. Jejich podpisy najdeme na zadní vinětě lahve. Tradice vinařství Henry of Pelham sahá do roku 1842, kdy syn praprapradědečka současných majitelů vysadil jedny z prvních vinic v Kanadě. 

   #ShowMore# 

Ideální podmínky

Současné vinařství se rozprostírá na ploše 135 hektarů a nalezneme zde bílé víno a jeho odrůdy jako Chardonnay, Riesling, Pinot Grigio nebo Savignon Blancdále pak červené víno Pinot NoirCabernet Franc nebo Merlot. Vinice jsou součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). Všechny hrozny pro vína Henryho Pelham a Speck Family Reserve se pěstují v sub-apelaci Short Hills Bench. Pro tuto oblast jsou charakteristické velmi teplé slunečné dny a chladné noci. Společně s bohatou naplaveninovou a komplexní půdou jsou ideální pro rozvoj intenzivních hroznových chutí. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky. Svahy jsou mírné s dobrou drenáží. 90 % svahů je jižních a jsou součástí jedné z nejteplejších oblastí pro pěstování vinné révy v okolí Niagary. Velká jezera (Erie a Ontario) okolo zmírňují výkyvy teplot a zajišťují příjemné jarní teploty a babí léta.

Pečeť nejvyšší kvality

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzivní chuti a charakteru. Apelace je svou klasifikací omezena a výroba je tudíž velmi limitována. Kanadská vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance. Množství hroznů ponechaných na keřích je rovněž omezeno a z jednoho akru se tak sklidí pouze okolo 4,5-5 tun. Hrozny jsou ručně sbírány. Fermentace probíhá většinou poměrně rychle v nerezových tancích, víno je potom svěží, šťavnaté, plné ovocných tónů a bez zbytečně velkého množství taninů.