Novinky z řad miniatur

14. 3. 2019
Novinky z řad miniatur

Jistě potěšíme všechny sběratele a i ty, kteří před koupením celé láhve upřednostní k prochutnání napřed miniatury. V našem sortimentu nyní naleznete nové ginywhisky a rumy. Pokud u nás i tak nenaleznete vámi hledaný destilát, obraťte se na nás. Níže naleznete poslední novinky z miniatur.

Kavalan Concertmaster Single Malt Port Cask Finish zraje v sudech po portském víně. Má sladce vanilkové aroma se špetkou rozinek a kokosu v pozadí. Chuť je mírně ostřejší s dřevitými tóny. Závěr je nasládlý, s tóny vanilky a čokolády. Skutečně nevšední whisky.

Kavalan Sherry Oak má těžké a pikantní aroma. Sladkost přichází až ze sušených datlí, švestek a rozinek. Chuť je sladká a plná, dominují tóny lesních plodů a višní. Ale také koření, pralinek, čokolády či tabáku. Závěr je mírně hořký a středně dlouhý, můžeme cítit stopy čokolády.

Glenlivet Founder's Reserve má skvěle vyvážené aroma, ovocná vůně s tóny květin, medu a vanilky. Jemná vyvážená chuť sladkého ovoce a květin. Dlouhý a jemný závěr. The Glenlivet Founder’s Reserve byla vytvořena na počest zakladatele palírny The Glenlivet, George Smithe.

Glenfarclas 10 Y.O. má zpočátku suchou chuť, do které se postupem času přidávají další a další příchutě, v závěru přechází do slabého kouřového dokončení. Aroma široké, s jistou sladkostí sherry a ořechu, vzadu v nose mírně kouřové. Glenfarclas znamená „Údolí zelené trávy“.

Saison Rum je míchán ze 3 vybraných šarží ze 3 míst různého původu: Trinidad, Jamaica, Barbados. V těchto karibských zemích rumy zrají 5 let, následně se převezou do Francie, kde se rumy míchají a smíchané dozrávají v sudech po francouzském koňaku dalších 5 měsíců. Posledním krokem po smíchání a zrání je snížení alkoholu na 42%. Poté opět 4 měsíce dozrávají v sudech.

Edradour Ballechin 10 Y.O. pochází z kombinace ex-oloroso sherry a ex-bourbon sudů. Jedná se o silně rašelinovou whisky. Ballechin je dnes již zaniklá palírna ze skotské vysočiny. V současné době toto označení používá palírna Edradour pro své rašelinové whisky. Výroba je limitována.

Dictador X.O. Perpetual má mahagonově hnědou barvu s neuvěřitelně tmavými a zlatavými odlesky ve sklenici. Když otevřeme láhev, ucítíme hypnotické aroma medu, kolumbijské kávy, karamelu a hořké čokolády. Chuť je extrémně jemná a krásně navazuje na vůni.

Dictador X.O. Insolent má temně mahagonovou barvu, které skvěle vynikne ve sklenici. Po otevření lahve ucítíte uhrančivé aroma, pečený med, vanilka, karamel a zralý dub. V ústech je nápoj velmi jemný s řadou chutí počínaje intenzivní vanilkou, přes karamel a kolumbijskou kávu až po světlý dub, který dává rumu sladkost a sílu. Závěr je dlouhý a plný chutí a vůní.

Bluecoat American Dry Gin, destilovaný v tradičním měděném kotli, byl pojmenován po uniformách, které nosili vojáci v americké revoluci. Recept je tajný, ačkoli stylem jde o klasický suchý gin. V aroma můžeme cítit borovicové jehličí, jalovec a silné stopy citrusů. V chuti se jalovec se stává koncentrovanější a citrusový prvek se otevírá do pomerančového květu a citrónového zmrzlinového poháru.

Bombay Sapphire London Dry Gin v sobě snoubí deset pečlivě vybraných bylin z celého světa. Má výraznou chuť tradičního jalovce, kterému dělá společnost andělika, mandle, citronová kůra, skořice Cassia, kosatcový kořen, pepř Cubeb, grains of paradise a lékořice. Poslouží jako skvělý základ, ať přidáte jen tonic, nebo se pustíte do míchaných ginových drinků.

Costwolds Dry Gin má příjemnou chuť plnou jalovce a černého pepře, následované bylinými tóny bobkového listu a koriandru. Více levandule přináší jasný, delikátní znak plnou chutí ginu.

Monkey 47 je fantastický gin, který svou chuť získává z bobulí a kořenů rostoucích ve Schwarzwaldském pohoří a také z koření pocházejícího z dálné Indie. Nejdůležitější ingrediencí je ale jalovec, který byl  v této lokalitě běžně k dostání a je také nezbytnou součástí při výrobě "Swarzwaldské šunky". A právě toto zázemí pomohlo  Montgomerymu Collinsi, aby vytvořil svůj unikátní "Swarzwaldský Gin". Vedle tradičního jalovce v chuti poznáte kubébu, kasii, jasmín, levanduli, angeliku nebo pomelo. Recept obsahuje celkem 47 bylin, koření, květů a plodů což z něj dělá naprostý unikát mezi všemi dostupnými giny.

Tann's Gin je prémiový španělský gin s tradicí sahající až do roku 1977, destilovaný v Katalánsku. Je vyrobený kombinací jalovcových bobulí a několika druhů bylin a ovoce, jako koriandr, okurky, okvětní lístky růže, kůra mandarinky, pomerančový květ, citrónová kůra a lékořice. To ginu dává zvláštní vůni a slibuje plnou a ovocnou chuť. Je skvělý jak čistý na ledu, tak do koktejlů, nebo klasicky s tonikem.

Gin Sibling je navržený především pro míchané nápoje. Má charakteristické tóny vanilky a borůvek s jemným nádechem pomerančů a citrónů.