Hennessy H250 1 l Zobrazit větší

Hennessy H250 1 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 2180 bodů

Země: FrancieObjem: 1 l
% alkoholu: 40Stáří: nejméně 15 let
7 x hodnoceno

Více informací

Na oslavu jubilejních 250 let přichází Hennessy v duchu tradice s koňakem 250 Collector Blend. Ta nejlepší eau-de-vie byla speciálně vybrána pro jejich schopnost dosáhnout delikátní harmonii mezi silou, svěžestí a elegancí. Nejmladší eau-de-vie obsažená v tomto speciálním koňaku zrála minimálně 15 let v mladších sudech. Pouze 250 sudů, po 250 litrech, bylo uloženo v sklepích na břehu řeky Charente, aby umožnilo světu společně oslavit toto krásné výročí domu Hennessy. V České Republice je k dispozici v omezeném množství 250 kusů.

Informace o značce

Jas Hennessy & Co., známější jako Hennessy, je přední světový výrobce koňaku se sídlem v Cognacu ve Francii. Tuto společnost vlastní koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton a momentální roční produkce Hennessy je přibližně 50 milionů láhví celosvětově prodaných, což je celkem 40 procent světové výroby koňaků. Také je v současnosti největším producentem koňaku na světě.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Koňak Hennessy založil v roce 1765 Ir Richard Hennessy, kapitán irské brigády francouzského krále Ludvíka XV. Jeho první láhve putovaly do Irska a Velké Británie. O rok později vyexpedoval přes 150 tisíc láhví koňaku Hennessy do francouzských kolonií. Po smrti Richarda Hennessyho přebral podnik jeho syn Jacquet a přejmenoval firmu na dnešní název Jas Hennessy. Ten také rozšířil rodinný podnik o výrobu brandy. V roce 1970 se stal generálním manažerem firmy Kilian Hennessy, pátá přímá generace po zakladateli. V roce 1971 se Hennessy sloučila s předním výrobcem šampaňského Moët et Chandon a vytvořila seskupení Moët Hennessy.

V roce 1987 se Moët Hennessy sloučil s luxusní oděvní firmou Louis Vuitton a vznikl koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Kilian Hennessy zůstal ve firmě až do roku 2010, kdy zemřel ve věku 103 let.

Zobrazit méně informací

Související produkty