Aberfeldy 16 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Aberfeldy 16 Y.O. 0,7 l

1050010

Již se neprodává

Nákupem získáte: 358 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 16 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 40
1 x hodnoceno

Více informací

Aberfeldy 16 Y.O. je součástí limitované série, která se představila v druhé polovině roku 2015 jako Last Great Malts series (postupně vydávané edice legendárních palíren Aberfeldy, Aultmore, Craigellachie, The Deveron a Royal Brackla). Nadšenci z celého světa budou moci ochutnat jednotlivé slady z těchto palíren ve své autentické podobě.

Aroma Aberfeldy 16 Y.O. se napřed nese v rozinkových a skořicových tónech, poté se přenese do sladších karamelových a jablečných tónů. Chuť je zaoblená a lahodná, dominují zde opět ovocné tóny. Závěr je příjemně hřejivý a plný.

Informace o značce

Palírna Aberfeldy byla založena baronem Tommy Dewarem v roce 1896 ve stejnojmenném městečku na řece Tay. Samotná palírna je obklopena parky, které jsou plné rezavých veverek. Jejich obrázek je i na etiketě a manažer palírny má ve své pracovní náplni se o ně starat.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Vyrobená malt whisky byla v sudech nakládána na železnici a přepravována do Glasgow ke stáčení a k použití při výrobě blended whisky. Jedna z původních lokomotiv byla zrekonstruována a zdobí areál palírny. Původní stavby byly v roce 1973 rozšířeny o novou destilační budovu. Byla postavena jako dlouhá stavba, kam z jedné strany proudí sladový ječmen a z druhé strany se koulejí sudy ven se zrajícím destilátem, který se léty zrání mění v lahodnou whisky.

Palírna byla uzavřena v době obou světových válek. V roce 1986 přešla do vlastnictví United Distillers. V roce 1992 získává licenci k výrobě whisky společnost John Dewar & Sons Ltd., tato společnost pak získává v roce 1998 palírnu do svého vlastnictví. Od téhož roku je dceřinou společností Bacardi Limited, která ji zakoupila za 1,15 miliardy ?.

Palírna má od roku 1972 čtyři destilační přístroje v nové budově, stejného tvaru jako ty staré. Vodu bere palírna z Pitilie Burn. Roční produkce dosahuje 2,4 milionu litrů zrajícího alkoholu.

Zobrazit méně informací

Související produkty